31. března 2016 16:06, aktualizováno  17:10 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

V Popradu prohledávají vlak české společnosti RegioJet. Kvůli bombě

RegioJet představil nový vagon od rumunské firmy Astra. Celkem jich objednal... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy RegioJet představil nový vagon od rumunské firmy Astra. Celkem jich objednal... | foto: MAFRA - Michal Šula

POPRAD Policisté v Popradu na východě Slovenska právě prohledávají vlak české soukromé společnosti RegioJet kvůli hrozbě, že ve vlaku vybuchne bomba. Oznámil to ve čtvrtek server Cas.sk.

„Podle informací, které máme, je dnešní zadržení a zdlouhavé prohlížení vlaku RegioJet v Popradu zbytečné a neodůvodněné - nehrozilo žádné bezpečnostní riziko,“ uvedl mluvčí společnosti Aleš Ondrůj.

Hrozbu, že ve vlaku je nástražný výbušný systém, podle serveru nejprve zjistili čeští policisté poté, co se objevila na sociální síti. Čeští policisté se poté obrátili na slovenské kolegy, kteří vlak zastavili na nádraží v Popradě. Na místě jsou kromě strážců zákona také hasiči a záchranáři. Informaci potvrdil mluvčí krajského velitelství policie v Prešově Daniel Džobaník.

Anonym hrozil bombou ve vlacích RegioJetu i 9. února, hrozba se týkala i jednoho vlaku na Slovensku. Bezpečnostní opatření se v České republice dotkla čtyř spojů soukromého dopravce, kvůli opatřením se však musela na čas zastavit doprava i ostatních vlaků na části hlavního železničního koridoru mezi Prahou a Ostravou. Policisté prohledali vlaky v Hranicích, Grygově, České Třebové a v Praze, nic však nenašli.

Anonymní hrozba o uložení bomby se dotkla také vlaku RegioJetu na trase z Košic do Bratislavy. Souprava byla odstavena na nádraží ve Spišské Nové Vsi na východním Slovensku. Výbušnina nalezena nebyla a vlak po kontrole pokračoval v jízdě s hodinovým zpožděním.

Anonymní hrozbě čelili soukromí železniční dopravci RegioJet a Leo Express již na začátku února. Pachateli hrozí za šíření poplašné zprávy v Česku až pět let vězení.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
ZÁMEČNÍK V CENTRU PLZNĚ

Advantage Consulting, s.r.o.
Plzeňský kraj
nabízený plat: 26 000 - 30 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz