Středa 22. září 2021, svátek má Darina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V 'prokleté' košické zoo uhynul další tučňák. Samička z Prahy

Svět

  19:01
PRAHA - Měsíc po radostné zprávě o narození mláděte tučňáka, přišla dnes z Košické zoo špatná. V zoologické zahradě uhynula další samička. Je to v pořadí už desátý pták, který v Košicích za uplynulé dva roky uhynul.
Tučňáci - ilustrační foto.

Tučňáci - ilustrační foto. foto: Shutterstock

Čtyřletá samička, která byla do Košic dovezena z Prahy před dvěma roky, uhynula ve středu, údajně bez jakýchkoli znaků onemocnění. Informuje o tom slovenský server sme.sk.

Vedení zoologické zahrady již požádalo Státní veterinární ústav v Košicích o provedení pitvy, která by měla objasnit, proč zvíře uhynulo. Závěr vyšetření by měla být znám do tří dnů. Ředitel dnes vyloučil jakékoli pochybení ze strany personálu.

Čtěte také

Zoologická zahrada v Košicích chová tučňáky od roku 2008. Samička, která uhynula ve středu je již desátým ptákem, který od té doby v zoo uhynul. Dva práci se utopili při vypouštění bazénu, další uhynuli na různé infekce nebo otravu jedovatými ropuchami, které vnikly do areálu.

Květnové úmrtí dalšího tučňáka vedlo dokonce k odvolání ředitele Zoo. Tehdejší ředitel obvinil skupinu mladých lidí, že zvíře ukamenovali, pozdější policejní vyšetřování však ukázalo, že se tučňák otrávil žábou a ředitel zprávu o jeho úhynu zfalšoval.

Autor:

Talent funguje, když se nastartuje v mozku. Odemkněte ho, radí Jan Mühlfeit

Premium Dvaadvacet let pracoval ve firmě Microsoft po boku Billa Gatese. V byznysu se dostal na vrchol, ale také zažil strmý...

„Očkovat sa nechcu, je v tom sajrajt.“ Reportáž z obce, kde odmítají vakcínu

Premium Vyškovec je obec, kde se nejméně lidí z celé země nechalo očkovat proti koronaviru – jen necelých sedmnáct procent. V...

Když dva jsou málo. 5 pravd o sexu ve třech, které vám zatím nikdo neřekl

Premium Sex ve třech. Někdy o něm snil kdekdo z nás. Pojďme ovšem pohlédnout pravdě do očí. Pokud do své ložnice přizvete další...

Mohlo by vás zajímat