Sobota 4. února 2023, svátek má Jarmila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V Řecku sněžilo. Střed a sever země má naději na bílé Vánoce

Svět

  18:54
ATÉNY - Střední a severní část Řecka postihlo v noci na sobotu husté sněžení, které v daných oblastech vzbudilo naději na málo obvyklé bílé Vánoce. Sníh zkomplikoval dopravu na severojižní dálnici mezi Aténami a Soluní - stovky motoristů uvízly zhruba sto kilometrů severně od metropole v dopravní zácpě.
Sníh - ilustrační foto

Sníh - ilustrační foto foto: Shutterstock

Podle řecké státní televize ERT si počasí také vyžádalo smrt osmdesátileté ženy. Byla nalezena mrtvá pod sněhem poblíž svého domova na severu Peloponéského poloostrova. V noci upadla a nemohla vstát. „Je zmrzlá na kost,“ řekl podle agentury DPA jeden policista.

Nepřízeň počasí také ohrozila malou loď u ostrova Mykonos. Pobřežní hlídka byla s to zachránit dvanáct členů posádky v nejtěžších větrných podmínkách za posledních 10 let, informovala námořní policie.

Uvízlé vozy způsobily obrovskou dopravní zácpu

Stovky motoristů musely v noci na sobotu strávit mnoho hodin v obrovské dopravní zácpě, kterou způsobilo několik nákladních vozidel, které na zledovatělé vozovce na důležité severojižní ose uvízly.

Mrznout nebude o svátcích ani na Silvestra. Ochladí se až v půlce ledna

„Chtěli jsme oslavit Vánoce v naší vesnici v severním Řecku a uvízli jsme tady uprostřed dálnice na déle než šest hodin,“ řekl jeden z postižených řidičů řeckému rozhlasu. Dopravní policie vyhlásila zákaz jízdy na dálnici pro příštích 48 hodin. Mnoho vedlejších silnic ve středním Řecku bylo v sobotu sjízdných jen se sněhovými řetězy.

Komplikace nastaly i v letecké dopravě. Kvůli sněhové bouři musely dva lety z Bruselu a Lisabonu přistát na ostrově Kos. Zasažena byla i vnitrostátní vzdušná doprava.

Autor:

Bojujete s atopickým ekzémem? Pak rozhodně vyzkoušejte řadu LIPIKAR
Bojujete s atopickým ekzémem? Pak rozhodně vyzkoušejte řadu LIPIKAR

Víte, že atopický ekzém je nejčastější kožní onemocnění u dětí? Tímto onemocněním kůže trpí 15 – 20 % dětí a nejčastěji se objevuje u miminek nebo...

Mohlo by vás zajímat