28. června 2018 20:20 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

V jihoruské Samaře evakuovali kvůli bombovým hrozbám tři nákupní centra

Zřejmě šlo o planou hrozbu, v obchodních domech se žádné bomby nenašly. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zřejmě šlo o planou hrozbu, v obchodních domech se žádné bomby nenašly. | foto: Reuters

SAMARA (Rusko) Tři nákupní střediska byla ve čtvrtek večer kvůli bombovým hrozbám urychleně evakuována v jihoruském městě Samara, které hostí zápasy nynějšího mistrovství světa ve fotbale. Informují o tom místní zpravodajské servery.

Do všech středisek byly vyslány speciální týmy se cvičenými psy hned poté, co neznámá osoba telefonicky sdělila policii, že se v centrech nacházejí bomby. Zřejmě jde ale o planou hrozbu, v jednom už prohlédnutém centru se nic nenašlo.

Příslušné úřady zatím o události nic nesdělily a neinformují o ní dosud ani hlavní ruská média.

Lidé postávají před jedním z evakuovaných obchodních domů.
V Samaře právě probíhá mistrovství světa ve fotbale.

Samara hostila čtyři zápasy základní skupiny, včetně čtvrtečního utkání, v němž Kolumbie porazila Senegal 1:0. Ve městě se má konat i jeden čtvrtfinálový zápas.

Agentura Reuters připomněla, že několik hrozeb bombami dostala ve středu v časných ranních hodinách policie v Rostově na Donu, kde se rovněž hrály zápasy světového šampionátu. Musely kvůli tomu být evakuovány restaurace a bary, nic nebezpečného se ale nenašlo.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz