3. května 2019 18:39, aktualizováno  19:51 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

V sobotu mají dorazit do Prahy. Německá policie se snaží mařit závody sportovních aut

Německá policie se snaží účastníkům akce Eurorally zabránit v dalším závodění. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Německá policie se snaží účastníkům akce Eurorally zabránit v dalším závodění. | foto: YouTube. EURORALLY: Polizei bremst Rasergruppen aus

BERLÍN Německá policie se i nadále snaží účastníkům akce Eurorally zabránit v dalším závodění. Již ve čtvrtek stáhla z provozu na dálniční odpočívadlo přes 120 luxusních sportovních aut. Ta se hnala po dálnici na severu Německa rychlostí až 250 kilometrů v hodině. Podle itineráře zveřejněného na webových stránkách Eurorally mají dorazit v sobotu do Prahy.

Německá policie se snaží účastníkům akce Eurorally zabránit v dalším závodění.
Německá policie se snaží účastníkům akce Eurorally zabránit v dalším závodění.

Policie v pátek vozidla z odpočívadla Fuchsberg na dálnici A20 mezi baltskými přístavními městy Wismarem a Rostockem vypouští jen v malých skupinkách a s hodinovými časovými odstupy, aby se nemohla zase začít stíhat, informuje internetový portál wdr.de. Sotva se na cestu vydala první část aut, policie ji opět zastavila a kontrolovala, zda na nich nejsou nepovolené tuningové díly.

Ačkoliv pořadatelé Eurorally na internetových stránkách tvrdí, že to není soutěž, německá policie zahájila vyšetřování, zda nejde o nepovolený závod a zda tato akce nepředstavuje ohrožení silničního provozu.

Podle itineráře měli řidiči luxusních aut, jako jsou Lamborghini, Porsche a Ferrari, v pátek dojet do Legnice (Lehnice) na jihozápadě Polska a odtud v sobotu pokračovat do Prahy. Na jiném místě webové stránky se píše o 5. květnu, tedy o neděli jako dnu, kdy budou účastníci v české metropoli.

V jednom z klubů v centru nedaleko Václavského náměstí mají na sobotní večer naplánovanou závěrečnou party s vyhlášením vítězů. Akce začala ve středu v norské metropoli Oslu.

ČTK