Čtvrtek 6. října 2022, svátek má Hanuš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V nedostavěné synagoze u Jeruzaléma se propadl ochoz, neštěstí si vyžádalo dva mrtvé a přes 100 zraněných

Svět

  21:06
Jeruzalém - Nejméně dva mrtvé a více než 100 zraněných si v neděli vyžádalo zhroucení ochozu v synagoze v židovské osadě na okupovaném Západním břehu Jordánu, která leží poblíž Jeruzaléma. Informovala o tom agentura Reuters.

Izrael začal vyšetřovat tragédii na hoře Meron. 45 lidí bylo ušlapáno, 150 se zranilo

Uvnitř synagogy charedimů, nejkonzervativnějších vyznavačů ortodoxního judaismu, bylo podle policie asi 650 lidí. Na místo přišli kvůli svátku šavuot, který slaví jako připomínku dne, kdy Bůh daroval Mojžíšovi desatero přikázání.

Záchranáři poskytují první pomoc raněným.
Nejméně dva mrtvé a více než 100 zraněných si v neděli vyžádalo zhroucení...

Synagoga byla podle Reuters nedostavěná. Místní starosta, zástupci hasičů a policie uvedli, že se akce konala bez povolení a navzdory oficiálním varováním, že staveniště není bezpečné.

Mluvčí záchranářů řekl, že o život přišli nejméně dva lidé. Zraněné do nemocnice přepravovaly sanitky a vrtulníky.

Mezi oběťmi tlačenice na izraelské hoře je i několik Američanů. Další utrpěli zranění

„Byli jsme opět přivoláni na další akci, kde došlo k nedbalosti a nezodpovědnosti,“ řekl šéf jeruzalémské policie Doron Turgeman s tím, že zodpovědné osoby budou zadrženy.

Minulý měsíc v tlačenici na poutní hoře Meron zahynulo 45 lidí. Na místě se každoročně scházejí tisíce především ultraortodoxních židů k oslavám svátku Lag ba-omer. V osudovou noc jich tam bylo zřejmě až 100 000 a u kluzkého, zúženého východu nastala tlačenice.

Autor:
Témata: Izrael

ANALÝZA: Co udělají USA, když Rusko použije atomovou bombu? Jsou tři možnosti

Premium Pořád se věští z koule, jestli Rusko použije na Ukrajině atomovku, kreslí se různé scénáře, ale vůbec se neví, co by...

Jak přestat chrápat. Pomoct může i tenisový míček, říká primář Jirák

Premium Chrápání postihuje zhruba 57 procent mužů a 40 procent žen. Kdy může být chrápání signálem vážného problému? A co to je...

Mužské sny. Po čem muži doopravdy touží a co si radši nechají ujít

Premium My ženy si ve svých hlavách dokážeme utvořit dokonalé scénáře a domněnky, které jsou ovšem mnohdy vzdálené realitě....

Mohlo by vás zajímat