20. března 2018 14:02 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

V Texasu proběhl již pátý útok balíkovou bombou. Podle policie spolu exploze souvisí

V jednom z balíčků firmy FedEx explodovala další nálož. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V jednom z balíčků firmy FedEx explodovala další nálož. | foto: ČTK

AUSTIN V Texasu v úterý explodovala další balíková bomba, která si ale nevyžádala podle prvních informací žádné zraněné. S odvoláním na místní policii o tom informovala agentura AP. Nálož vybuchla u distribučního centra americké společnosti FedEx, která je druhým největším leteckým přepravcem zásilek na světě.

Na místě jsou i pracovníci amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI).

Jde již o pátý incident tohoto druhu, který v posledních dnech sužuje Texas. Při nedělní explozi v jeho metropoli Austinu byli zraněni dva mladí muži. Bombu aktivovaly samy oběti, které nevědomky zavadily o nastražený drát.

Při předchozích útocích zemřeli dva lidé a dva byli zraněni. Zdrojem bomb byly balíčky rozmístěné na třech různých místech Austinu. Úterní útok, který se odehrál asi hodinu po půlnoci místního času, byl zaznamenán v Schertzu, severovýchodně od San Antonia.

Policie uzavřela okolí ve vzdálenosti přibližně jednoho kilometru kvůli možné...
Dva vážně zranění muži jsou nyní ve stabilizovaném stavu. Informoval o tom...

Policie se domnívá, že „balíčkové“ útoky spolu souvisejí. V neděli oznámila, že za poskytnutí informaci, jež povedou k zadržení viníků, zaplatí 100 tisíc dolarů (dva miliony korun). Úřad guvernéra nabízí dalších 15 tisíc dolarů.

Poprvé byl útok zaznamenán 2. března, kdy zahynul 39letý muž. Při dalším incidentu zemřel 17letý chlapec a byla přitom zraněna i jeho matka. Při dalším útoku byla zraněna 75letá žena hispánského původu, která byla převezena do nemocnice ve vážném stavu. Oba mrtví byli černoši.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz