5. července 2018 19:14 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

V Thajsku u ostrova Pchúket ztroskotala loď, pohřešuje se 49 turistů

Zachránění turisté ze ztroskotané lodi. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zachránění turisté ze ztroskotané lodi. | foto: ČTK

BANGKOK/PRAHA Nejméně 49 lidí se pohřešuje po nehodě turistické lodi, která s 97 lidmi na palubě ztroskotala u thajského ostrova Pchúket. S odvoláním na guvernéra stejnojmenné provincie o tom ve čtvrtek informovala agentura Reuters. Podle české diplomacie mezi cestujícími s největší pravděpodobností nebyli žádní Češi.

Loď převážela podle všeho jen čínské turisty. Podle guvernéra se z ní podařilo zachránit 48 pasažérů. První informace přitom hovořily o 90 zachráněných a pouze o sedmi nezvěstných.

V oblasti se převrátilo ještě jedno výletní plavidlo, všech 39 turistů z Číny a z Evropy ale bylo zachráněno a už jsou na pevnině. Obě nehody spolu nesouvisejí.

Zbylých 49 turistů se pohřešuje.
Zachránění turisté ze ztroskotané lodi.

Lodě se zřejmě potopily kvůli špatnému počasí, které rozbouřilo hladinu. Před nepřízní počasí přitom úřady varovaly v předstihu.

Thajsko patří mezi turistické destinace, které mají v oblibě i Češi. Mezi turisty na ztroskotaných lodích ale zřejmě čeští cestovatelé nebyli. „Podle vyjádření thajské policie byli zasaženi převážně Číňané. Policie tvrdí, že by mezi postiženými neměli být žádní Češi,“ řekla mluvčí českého ministerstva zahraničí Michaela Lagronová.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz