22. června 2019 15:37 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

V Tyrolsku mají projíždějící zakázáno sjet z dálnic. Jasná šikana, tvrdí bavorský ministr dopravy

Dálnice v noci. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dálnice v noci. | foto: Reprofoto

Innsbruck Z částí některých dálnic v rakouské spolkové zemi Tyrolsko od soboty nesmějí sjíždět řidiči, kteří se tak chtěli objet zácpy po jiných silnicích. Podle policie zatím nejsou žádné problémy, motoristé prý většinou reagují klidně.

Informovala o tom agentura DPA. Policisté kontrolují auta sjíždějící z dálnice a dál nechávají jet vozidla místních lidí a turisty, kteří míří do blízkého okolí.

Tyrolsko toto omezení o letních víkendech zavedlo proto, aby ulevilo obcím, přes které projížděli motoristé, aby se vyhnuli čekání na dálnici nebo placení mýtného. Jde o úsek na dálnici A12 mezi západním a východním okrajem Innsbrucku. Z dálnice A13 vedoucí k Brennerskému průsmyku auta nesmějí sjíždět v obcích Patsch a Gries am Brenner. Za průjezd Brennerskou dálnicí na sever Itálie se totiž platí zvláštní poplatek.

„Jedeme na dovolenou,“ řekla jistá řidička mířící do Itálie, kterou policisté vrátili zpět na dálnici. „Nejsme ve stresu,“ dodala.

Toto opatření Tyrolska rozzlobilo politiky z německé spolkové země Bavorsko, odkud směrem k Innsbrucku přijíždí velké množství německých turistů cestujících na jih. Bavorský ministr dopravy Hans Reichhart ho označil za „jasnou šikanu“ a tamní premiér Markus Söder tvrdí, že je diskriminační a že odporuje právu Evropské unie.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!