4. září 2017 15:48 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

V Uruguayi byl zatčen „kokainový král Milána“, skrýval se 23 let

Fotografie zatčeného kokainového krále Morabita pořízená v neděli. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fotografie zatčeného kokainového krále Morabita pořízená v neděli. | foto: ČTK

ŘÍM/MONTEVIDEO Uruguayské úřady zatkly jednoho z nejhledanějších italských mafiánů. Rocco Morabito, známý jako „kokainový král Milána“, byl na útěku 23 let. S odkazem na prohlášení italského ministerstva vnitra o tom v pondělí informovala agentura Reuters.

Morabito, odsouzený za pašování drog a další závažné zločiny, byl nejhledanějším členem nejmocnějšího kalábrijského zločineckého syndikátu. Tato mafiánská skupina, jež nese název ‘Ndrangheta, pašuje do Evropy latinskoamerický kokain.

Fotografie Rocca Morabita z 90. let.

Fotografie Rocca Morabita z 90. let.

Padesátiletého muže úřady zatkly v uruguayském pobřežním letovisku Punta del Este. Uruguayská policie na jeho dopadení spolupracovala s italskými úřady. Pátraní po Morabitovi začalo v roce 1994 poté, co za téměř tunu latinskoamerického kokainu zaplatil 13 miliard lir (nyní zhruba 196 milionů Kč), napsal italský deník Corriere della Sera.

V roce 1995 byl na drogového bosse vydán mezinárodní zatykač. V Itálii byl v nepřítomnosti odsouzen k 30 rokům vězení.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz