18. prosince 2017 18:10, aktualizováno  19:52 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

V USA vykolejil vlak, vagony se zřítily na dálnici. Nejméně 3 mrtví, 77 zraněných

Záchranáři podle zpravodajské televize CNBC hovoří o velkém počtu zraněných. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Záchranáři podle zpravodajské televize CNBC hovoří o velkém počtu zraněných. | foto: Twitter.com/ @wspd1pio

WASHINGTON Nedaleko Seattlu na západě USA v pondělí vykolejil osobní vlak, část soupravy se pak z železničního mostu zřítila na dálnici. Železniční neštěstí si podle informací AP vyžádalo nejméně 3 mrtvé. Vyšetřování podle AP ukazuje, že vlak narazil do překážky na trati.

Podle mluvčího místního šerifa Eda Troyera se hasiči stále nemohou dostat do několika vozů, jsou si ale jistí, že v nich není nikdo naživu. Je naopak možné, že tam objeví další oběti.

Ve vlaku bylo podle společnosti Amtrak 77 cestujících a 5 členů posádky. Několik lidí se zranilo také v autech, která narazila do vagonů zřícených z železničního mostu na dálnici. Podle vyjádření Tacomské nemocnice bylo 77 lidí hospitalizováno, z toho 4 lidé mají velmi vážná poranění. 

Nehoda se stala ve státě Washington u města DuPont, které leží jižně od Seattlu. Vlak společnosti Amtrak zatím z neznámých příčin vykolejil. Z dostupných fotografií je patrné, že nejméně jeden vagon se na dálnici I-5 zřítil a další dva z mostu zůstaly viset.

Podle BBC jel vlak rychlostí přes 130 kilometrů v hodině. Na palubě mělo být přes 70 pasažérů. Mezi zraněnými jsou i řidiči automobilů, které projížděly pod železničním mostem. Podle šerifa jsou zatím hlášeny 3 oběti.

77 lidí z vlaku bylo hospitalizováno v nemocnicích.
Vlaková nehoda u Seattlu.

„Několik vozů na I-5 narazilo do vykolejených vagonů Amtraku. Vícero motoristů utrpělo zranění, z aut ale žádní mrtví hlášeni nejsou,“ uvedl úřad místního šerifa. Ke zveřejněným fotografiím z místa nehody úřad poznamenal, že jsou srdcervoucí.

Společnost Amtrak na twitteru oznámila, že o nehodě ví a že podrobnější informace o ní sdělí, jakmile je bude mít. V krátkém prohlášení železniční operátor uvedl, že z místa jsou hlášeni zranění. Vlak podle Amtraku jel na lince ze Seattlu do Portlandu ve státě Oregon.

„Nevím, co se přesně stalo,“ citovala agentura Chrise Karnese, který vykolejeným vlakem cestoval. „Jediným vozem, který zůstal na kolejích, byla zadní lokomotiva. Několik vagonů visí z mostu,“ uvedl Karnes, který z nehody vyvázl bez zranění.

18.prosince 2017 v 18:03, příspěvek archivován: 18.prosince 2017 v 18:14

UPDATE: Pierce Sheriff department confirms there are fatalities. No reports yet of numbers of injured or killed yet. Pictures from the scene show the devastating impact of the derailment from a bridge onto the highway. https://t.co/Sa8NBaUXHG

ČTK, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz