25. července 2017 8:22 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Další smrt v přímém přenosu. Řidička v USA vysílala živě nehodu, při níž zemřela její stestra

Řidička Obdulie Sanchezová podle agentury AP v pátek nedaleko města Fresno ve... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Řidička Obdulie Sanchezová podle agentury AP v pátek nedaleko města Fresno ve... | foto: ABC television

WASHINGTON Smrtí čtrnáctileté spolujezdkyně skončila jízda v americké Kalifornii, kterou řidička živě přenášela na sociální síť Instagram. Osmnáctiletou Obdulii Sanchezovou v úterý policie zadržela kvůli podezření, že řídila podnapilá a pod vlivem drog a způsobila smrt své mladší sestry Jacqueline.

Řidička podle agentury AP v pátek nedaleko města Fresno ve střední části Kalifornie ztratila kontrolu nad vozem, dostala smyk a vjela do pole, kde se auto převrátilo. Videozáznam, který celou dobu živě přenášela na instagram, ji po nehodě zachycuje, jak stojí nad mrtvou čtrnáctiletou sestrou a omlouvá se jí.

Snímek Obdulie Sanchezové

Snímek Obdulie Sanchezové

„Jacqueline, prosím, vzbuď se,“ je slyšet na videu. Řidička havarovaného vozu přitom zároveň natáčí zkrvavený obličej své sestry. „Vím, že za to půjdu do vězení,“ dodává na videu Obdulia Sanchezová.

Při nehodě podle policie utrpěla vážná poranění i jedna další osoba cestující ve voze. Její totožnost policie nezveřejnila.

Podle policie živý přenos běžící na instagramu nahrál jeden z jeho diváků. Policisté záznam nyní zkoumají a hodlají jej použít jako klíčový důkaz, napsala AP.

Podobný příběh se nedávno odehrál i v České republice. Dvě dívky tehdy jely v autě a svou zběsilou jízdu natáčely na sociální síť. Video zachytilo i okamžik nehody. Řidička tehdy svým zraněním v nemocnici podlehla.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz