14. května 2019 16:01 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

V západní Africe zemřeli čtyři lidé při útoku na křesťanský průvod

Kříž u kostela - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kříž u kostela - ilustrační foto | foto: Shutterstock

Ouagadougou Čtyři lidé zemřeli při pondělním útoku na křesťanský průvod na severu Burkiny Faso. Informovala o tom agentura AFP s odkazem na úterní vyjádření místního vysokého církevního představitele. Útok se odehrál den poté, co v zemi útočníci zabili v kostele šest věřících včetně kněze.

Průvod procházel od 1. května po farnosti se sochou Panny Marie. V pondělí při vstupu do vesnice Singa zaútočili na skupinu ozbrojenci. Podle svědka citovaného místní tiskovou agenturou útočníci procesí zastavili, nezletilé nechali odejít, čtyři dospělé zabili a sochu zničili.

Útok se odehrál jen den poté, co džihádisté zabili šest lidí během mše v katolickém kostele ve městě Dablo. Na konci letošního dubna při podobném útoku na protestantský kostel zemřelo šest lidí včetně pastora.

Všechny útoky se odehrály na severu země, kde v poslední době sílí přítomnost džihádistů. Většina z nich přichází ze sousedního Mali, kde působí řada islamistických teroristických skupin. Proti nim v regionu bojují společné síly několika okolních zemí označované jako G5 Sahel Joint Force.

Podle expertů je cílem útočníků zvyšovat etnické napětí mezi muslimy a křesťany a tím destabilizovat zemi.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!