Pátek 30. července 2021, svátek má Bořivoj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět

Putin dostal bizona a ‚Bidenovy brýle‘, americká hlava státu psací soupravu v ruském stylu

Americký prezident Joe Biden vystupuje z letadla Air Force One v Ženevě. foto: Reuters

Ženeva - Kromě názorů na témata, jako jsou jaderné zbraně, kybernetická bezpečnost nebo svoboda projevu v Rusku, si na středeční schůzce americký prezident Joe Biden a šéf Kremlu Vladimir Putin vyměnili také dárky. Biden si ze summitu v Ženevě odnáší stolní psací soupravu zdobenou v tradičním ruském stylu chochloma, Putin dostal dva předměty.
  22:17

Bílý dům oznámil, že Biden svému protějšku předal křišťálovou sošku amerického bizona. Toto zvíře se řadí mezi „nejmajestátnější savce naší země“ a je symbolem síly, jednoty a vytrvalosti, citovala zpravodajská společnost BBC z prohlášení americké prezidentské kanceláře.

Kromě toho prý Putin dostal na míru vyrobené „pilotky“, tedy sluneční brýle, v jakých se často na veřejnosti objevuje prezident Biden. Neobešel se bez nich ani při vystoupení před novináři po jednáních. Když dostal otázku, zda mu setkání s Putinem přineslo „hlubší porozumění“ osobnosti ruského prezidenta, nasadil si sluneční brýle a slovy „moc vám děkuji“ naznačil, že tisková konference se chýlí ke konci.

Autor: