26. července 2018 14:27 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Vandal zničil krumpáčem hvězdu Donalda Trumpa na chodníku slávy

Donald Trump při ceremoniálu na chodníku slávy. (Vlevo) Trumpova hvězda zničená... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Donald Trump při ceremoniálu na chodníku slávy. (Vlevo) Trumpova hvězda zničená... | foto: ČTK

Hollywood Ve středu v brzkých ranních hodinách čtyřiadvacetiletý muž zničil hvězdu amerického prezidenta Donalda Trumpa na slavném hollywoodském chodníku slávy. Krumpáč, kterým hvězdu poškodil, přinesl na místo činu v obalu na kytaru.

Losangeleská policie dorazila na místo činu ve 3:30 ráno. Čtyřiadvacetiletý Austin Clay, který hvězdu poničil, se poté k vandalismu sám přiznal. Vyšetřování stále pokračuje, Clay svůj motiv prozatím neodhalil. 

Svědkyně události Patricia Coxová, uvedla, že se muž tvářil, jako by jeho úkolem bylo celý chodník rozkopat. „Nejdřív jsem si myslela, že tady probíhají nějaké údržbářské práce,“ řekla pro CNN.

Lidé sledující opravy Trumpovy hvězdy.

Lidé sledující opravy Trumpovy hvězdy.

„Pokud lidé nebudou s některými našimi vyznamenanými spokojeni, doufáme, že svůj nesouhlas vyjádří jinými způsoby, než aby ničili kalifornskou turistickou atrakci,“ uvedl Leron Gubler, prezident hollywoodské obchodní komory.

Donald Trump má svoji hvězdu na chodníku slávy od roku 2007 za účast v reality show televize NBC The Apprentice a organizování soutěže krásy Miss Universe. Jeho hvězda se stala v minulosti terčem vandalismu několikrát. V roce 2016 se ji muž pokoušel vypáčit krumpáčem, předtím byla postříkaná sprejem nebo politá kečupem.

Lidovky.cz