Pátek 21. února 2020svátek má Lenka 5 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Vatikán slovenskému duchovnímu vytýkal homosexuální kněze

Bývalý slovenský arcibiskup Róbert Bezák. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bývalý slovenský arcibiskup Róbert Bezák. | foto: ČTK

BRATISLAVA Spolupracovníci s pochybnou pověstí, mezi nimi kněží s homosexuální orientací i jiní, kteří mají děti, a nošení riflí. To mají být výtky Vatikánu vůči odvolanému slovenskému arcibiskupovi Róbertu Bezákovi.

Vyplývá to z dokumentů, které uveřejnila na svých internetových stránkách slovenská televize TA3. "Vaše Excelence jako by se ukazovala jenom v civilu (rifle a košile, úbor na gymnastiku) zesměšňujíc reverendu jako oděv černokněžníků," stojí mimo jiné v dokumentech.

ČTĚTE VÍCE

Vatikánu se nelíbil ani údajný nedůstojný přístup oblíbeného arcibiskupa k papeži. V dokumentu se Bezáka ptá, zda je pravda, že na veřejnosti používá výraz "pan papež".

Sesazení oblíbeného trnavského duchovního vyvolalo na Slovensku vlnu nevole. Slovenští biskupové se postavili za Vatikán, věřící ale jeho rozhodnutí kritizovali. V úterý se v centru Bratislavy dokonce konal koncert na podporu odvolaného duchovního. Vatikán Bezáka sesadil, aniž uvedl důvody svého kroku. Arcibiskup k tomu minulý týden uvedl, že je nezná ani on sám.

Premium

Nejhorší jsou opilí pasažéři. Letět v Maxu bych se bála, říká blogující letuška

Letuška Magdaléna Škardová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Být letuškou či stewardem je snem mnoha dětí. Přesně takový dětský sen si splnila Magdaléna Škardová z Brna. Poté, co...

Premium

Opustil ji manžel, mentorka i její hlas. Bojovnice Radůza však tvoří dál

Radůza při koncertu v pražském divadle Dobeška (22. ledna 2019) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Významná česká písničkářka Radka Vranková se může pyšnit i jinými úspěchy. Je výbornou spisovatelkou a rovněž matkou....

Premium

Koho čeká láska a koho rozchod. Jaký bude rok 2020 ve vztazích?

S muži je to někdy náročné, ale díky nim je ten život o něco zajímavější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Člověk je společenský tvor a je v životě spokojený podle toho, jak se mu daří ve vztazích s druhými lidmi. Potřebuje...

7 tipů, jak zatočit se stresem
7 tipů, jak zatočit se stresem

Doba se neustále zrychluje. Často se za celý den nestíháme ani zastavit. Přitom stačí změnit pár návyků a objevit díky nim krásu pomalejšího tempa, relaxaci a prožitek přítomného okamžiku.