21. června 2019 7:56 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

V USA byla vykonána 1500. poprava od znovuzavedení trestu smrti. Vrah před 23 lety unesl a zabil dozorce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační snímek | foto: Archiv

Washington V USA byla vykonána 1500. poprava od znovuzavedení trestu smrti v roce 1976. Ve státě Georgia byla smrtící injekce aplikována 42letému Marionu Wilsonovi, který v roce 1996 zabil vězeňského dozorce mimo službu, informovala v noci na pátek agentura Reuters.

Wilson byl ve věznici ve městě Jackson prohlášen za mrtvého ve čtvrtek v 21:52 místního času (v pátek 3:52 SELČ), a stal se tak 1500 odsouzencem popraveným od roku 1976, kdy americký nejvyšší soud po čtyřech letech znovu umožnil vykonávat tresty smrti. Od té doby bylo nejvíc poprav vykonáno ve státě Texas, kde bylo na smrt posláno 561 odsouzenců.

Marion Wilson čekající v cele na výkon trestu smrti.

Marion Wilson čekající v cele na výkon trestu smrti.

Wilson byl v roce 1997 usvědčen ze zavraždění Donovana Parkse. Ten v osudný den 28. března 1996 šel do supermarketu Wal-Mart ve městě Milledgeville nakoupit krmivo pro kočky. Když vyšel z obchodu, Wilson a jeho komplic Robert Butts ho unesli v jeho vlastním automobilu. Wilson pak vytáhl oběť za kravatu z vozu na chodník, kde ho Butts střelil do hlavy. Butts byl za vraždu popraven už loni.

Oba pachatelé se pokusili automobil zavražděného prodat v Atlantě, ale byli odmítnuti, a tak vůz zapálili.

Wilson je letos desátým člověkem popraveným v USA a druhým ve státě Georgia.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!