Neděle 18. dubna 2021svátek má Valérie 10 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Demonstranti ve Švédsku nedodržovali rozestupy, ani neměli roušky. Během chvíle se sešly stovky lidí

Stovky lidí se v sobotu účastnily demonstrace proti koronavirovým opatřením v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Stovky lidí se v sobotu účastnily demonstrace proti koronavirovým opatřením v... | foto: Henrik Montgomery / TT via AP

Stockholm Stovky lidí se v sobotu účastnily demonstrace proti koronavirovým opatřením v centru Stockholmu, a to navzdory zákazu shromažďování víc než osmi lidí na veřejnosti. Informovala o tom agentura Reuters. Policie se snažila účastníky protestu přimět, aby se rozešli. Několik lidí zatkla, uvedl deník Dagens Nyheter. Podle něj se demonstranti do švédské metropole sjeli z různých částí země.

Podle místních médií se demonstranti v centru Stockholmu se v sobotu shromáždili velmi rychle a bylo jich 300 až 500. Policie se je snažila výzvami megafonem přimět, aby se rozešli. Demonstranti nedodržovali rozestupy, ani neměli roušky.

Na záběrech místní televize je vidět, že policie několik demonstrantů zadržela. Poklidně je odvedla do policejních vozů.

Policie se snažila účastníky protestu přimět, aby se rozešli. Několik lidí...
Policie se je snažila výzvami megafonem přimět, aby se rozešli. Demonstranti...

Švédsko se loni rozhodlo s nákazou bojovat jinak než většina států a zavedlo podstatně mírnější opatření než zbytek Evropy. Tamní vláda vydávala spíše doporučení a spoléhala především na zodpovědnost občanů.

Kvůli zhoršující se epidemické situaci ale i švédská vláda opatření letos zpřísnila a minulý týden varovala, že by mohla zavést první koronavirový lockdown. Od 1. března zkrátila otevírací dobu restaurací, barů a kaváren a restaurace v nákupních centrech smí dávat jen jídlo s sebou.

Ve Švédsku za poslední den přibylo 4831 nákaz koronavirem a 26 úmrtí spojených s nákazou. Celkem tato země, které má srovnatelný počet obyvatel jako Česká republika, zaznamenala na 685 000 nákaz koronavirem SARS-CoV-2 a asi 13 000 úmrtí spojených s covidem-19.

Němci mají covidu po krk. O Velikonocích létají k moři a obcházejí nařízení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Je to až strašidelné. Velký pátek je jeden z největších křesťanských svátků, který v Bavorsku prostě nemůžete jen tak...

Kellnerovi vadilo sekání trávy ze sousedních zahrad, vzpomíná architekt Pleskot

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Mezi klienty Josefa Pleskota, jednoho z našich nejuznávanějších architektů, patřil i Petr Kellner. Pleskot pro něho...

Cíle Sparty? V první řadě úspěch v Evropě. Nejlepší sponzor je UEFA, říká Vrba

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Kdyby si psal bodový plán, u první položky si může udělat fajfku. Odškrtnout, že start se povedl. Ale když Pavel Vrba...

Advantage Consulting, s.r.o.
MISTR VÝROBY (35. - 40.000 Kč)

Advantage Consulting, s.r.o.
Liberecký kraj
nabízený plat: 35 000 - 40 000 Kč