4. srpna 2017 16:47 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Medvěd zabil ve Švédsku ošetřovatele před zraky návštěvníků zooparku

Rozzuřený medvěd (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rozzuřený medvěd (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

STOCKHOLM Devatenáctiletého ošetřovatele v zooparku Orsa v centrálním Švédsku v pátek napadl a zabil medvěd hnědý. Krvavá scéna se odehrála během předvádění zvířat návštěvníkům, informovala agentura DPA. Policie ve městě Dalarna odpoledne uvedla, že mladý pečovatel podlehl zraněním po převozu do nemocnice.

Pečovatel vstoupil společně s jednou rodinou do uzavřené obory, do níž medvědi normálně nemají přístup. Najednou ale na mladého muže zaútočil medvěd. Rodina se dokázala včas dostat do bezpečí.

Vyšetřovatelé se teď snaží zjistit, jak se medvěd mohl dostat do uzavřeného prostoru. Podle policie je nepochybné, že se podhrabal pod ohradou. Zhruba dvacetiměsíční zvíře bylo po tragédii zabito a zoopark zůstal po zbytek dne uzavřený.

Zoopark, který je zaměřen na dravá zvířata, má plochu 320 000 metrů čtverečních. Kromě medvědů v něm žijí tygři, leopardi, rysi a vlci.

Podle švédského rozhlasu napadli medvědi v letech 1977 až 2012 ve Skandinávii 31 lidí. Ve Švédsku v posledních deseti letech vlci zabili dva lidi. V roce 2012 pak usmrtili vlci třicetiletého zaměstnance zoo v jihošvédském Kolmärdenu.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz