Diskuse k článku: Ve světě se protestuje proti Barnevernu. Zapojí se Británie, Německo i USA

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 10
  • Poslední: 6.1.2016 19:31
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
P. Hrušovský 6.1.2016 19:29

Při dnešní nezaměstnanosti - kdo by nechtěl být profesionálním rodičem? Když mu stát dává podstatně více, než biologickým rodičům? A proč tyto "agentury" nemají zájem právě o ty opuštěné děti v ústavech, ale jenom o děti z fungujících rodin? Zásadní otázka o jejich velice podezřelém chování.

Sociálka se nemusí řídit žádnými důkazy, jí stačí cokoliv co jí o vás kdokoli nalže. Ani u soudu se bránit nemůžete, jelikož rodinné právo narozdíl od trestního práva se neřídí žádnými důkazy. V trestním řízení vás nikdo neodsoudí na základě pouhých doměnek a vymyšlených lží. V rodinném právo ano. Ale není přece nic snazšího než včlenit do práva rodinného paragraf o tom, že sociálka a opatrovník mají před soudem status svědka, tedy nikoli jen účastníka řízení. A už by museli oba soudu předložit pádné důkazy pod hrozbou trestního stíhání pro pomluvu a předložení falešných důkazů. Jak prosté. Ale z nějakých mě záhadných důvodů neproveditelné.

P. Hrušovský 6.1.2016 19:31

Juvenilní justice je lov na děti. Je to bezohledný byznys, kde komodita je živé dítě. Je snadné rozbít rodinu. Je snadné sebrat vám dítě. Ještě snadnější ale je - činnost úřadů pomocí zákona vymezit tak, aby k tomuto nemohlo docházet. Ale nic se neděje. Nikdo o tom nemluví. Veřejnoprávní média většinou mlčí. Ale o těch, co s láskou pečují o opuštěné děti, o tom řeč není. Je o hrubých a bezohledných lidech, kteří si z adopcí udělali byznys.

Jak může někdo doslova UKRÁST dítě fungující rodině a dokonce i cizích státních příslušníků? Barnevernet a jiné tyto "agentury" se chovají jako fašisti !!!! A co se za války dělalo s fašisty ?

P. Hrušovský 6.1.2016 19:28

Vážení, pozor, tohle je juvenilní justice, doslova lov na děti po celé Evropě, nejen v Norsku.

I v ČR v poslední době sílí tlak na častější svěřování dětí do pěstounské péče. Pokud si dobře vzpomínáte, byla ČR terčem velké kritiky z EU kvůli tomu, že příliš mnoho dětí končilo v ústavech. Nosnou myšlenkou bylo údajně to, že spousta dětí v těchto ústavech skončit nemusela, kdyby stát více podporoval rodinu jako takovou. Pamatujete?

Dnes je vše jinak. Naši zákonodárci si to přebrali tak, že nikoli mechanismus odebírání dětí z rodin je špatně, né že zákony jsou špatně, ale že jenom ústavy jsou špatně. Takže se nám zde vyrojily agentury pro školení "profesionálních pěstounů". Odebírání z naprosto idi*tských důvodů zůstalo a ještě bylo posíleno. Profesionální pěstounství je byznys. Profitují jednak školící agentury, jednak zprostředkovatelské agentury, jednak pěstouni samotní.

J. Kanioková 6.1.2016 17:47

Právě nad Branevernetem supervize neexistuje. Je to stát ve státě..

Je to bývalá neziskovka, která se s postupem času změnila na úřad povinně zřizovaný každou obcí, která outsourcuje spoustu své práce soukromým firmám. Bude to tu jako v Norsku? V Norsku není jeden Barnevern, ale 468 Barnevernu, které se významně liší kvalitou práce.

...........

Jen aby se ten šílený norský systém neprojevil i u nás. Protože leckteré dřívější výroky p. Marksové, natož (Le Fay) Elšíkové a podobných by tomu mohly nasvědčovat.. Jsme přikováni tzv. norskými fondy. Viz dávnější příloha Lidových novin, kde až na konci se dozvíte velmi malým písmenem, že se jedná o Komerční přílohu placenou velvyslanectvím norského království (sic!).

Tak jsem do té přílohy nahlédla, a z poslední strany (IV) se mi udělalo poněkud nevolno. Velká fotka norské velvyslankyně a nápis "Češi a Norové mají jednu věc společnou - často hájíme slabší". Co by tomu asi řekly ty tisíce dětí, odebraných rodičům v Norsku?"

Bude se nadále v ČR zavádět norský systém ve spo

J. Kanioková 6.1.2016 17:48

Bude se nadále v ČR zavádět norský systém ve spolupráci s norským ředitelstvím Barnevernu, BufDirem a čerpat na to peníze z Norských a EHP fondů, konkrétně 114 mil. Kč?

"Lahůdky"- Jednani komise - U komise se řešilo téměř jen jediné. Vztah kluků Michalákových k pěstounům. U těch žijí - odděleně - DVA roky. Dle komise je to doba, po které dítě nelze vrátit do jeho vlastní rodiny !!!

Všechny "výpovědi" dětí jsou zprostředkované přes jejich pěstouny! Děti nebyly vyslechnuty ani u soudu, ani s rodinou nespolupracovali psychologové. První výpovědi před psychologem jsou až z doby 4 měsíce po odebrání z rodiny.

Ve Strassburgu zasedal 3 členný senát ve skožení Norka, Azerbajdžánec a Rus, kteří případ odmítli s tím, že matka nevyčerpala všechny nápravné možnosti norského systému, který spočívá v tom, že se můžete odvolávat až do plnoletosti dítěte.

Marksová tvrdí, že Norsko je jednou ze zemí, se kterými ČR na tomto spolupracuje, ale o jaké další země jde, odmítá sdělit. A peníze se čerpají hlavně

J. Kanioková 6.1.2016 17:49

A peníze se čerpají hlavně z Norska. Jde o systém převádění větších pravomocí na lokální sociálky. Bude to tu jako v Norsku? V Norsku není jeden Barnevern, ale 468 Barnevernu, které se významně liší kvalitou práce.

Nehrozí, že to takto bude i u nás ???

J. Tobby 6.1.2016 17:36

A proč? Vždyť tu mnozí svého času psali jak je státní instituce vždy úžasně morální a že má vždy pravdu. :)

F. Lesniak 6.1.2016 16:34

Zajímaví, že presstituti nenapíší ani řádek o ozbrojené vzpouře farmářů v USA!!!

J. Řezák 6.1.2016 15:35

Barnevern je zločinecká organizace. Děti se dnes kradou jen v Severní Koreji. Pardon, a v NORSKU. Nepracoval tam také Brejvik?

L. Pelikán 6.1.2016 14:30

chce to pořádnou lískovku řezat,snad se potom ozve norská vláda

Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

„Když se něco naučíte rychle, váš mozek bude mít tendenci pamatovat si to... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

Prostitutka láká zákazníky za výlohou vykřičeného domu v Dubí u Teplic (2005) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...