Pondělí 27. ledna 2020svátek má Ingrid -1 °C zataženo Předplatné LN

Diskuse k článku: Ve světě se protestuje proti Barnevernu. Zapojí se Británie, Německo i USA

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 10
  • Poslední: 6.1.2016 19:31
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
P. Hrušovský 6.1.2016 19:29

Při dnešní nezaměstnanosti - kdo by nechtěl být profesionálním rodičem? Když mu stát dává podstatně více, než biologickým rodičům? A proč tyto "agentury" nemají zájem právě o ty opuštěné děti v ústavech, ale jenom o děti z fungujících rodin? Zásadní otázka o jejich velice podezřelém chování.

Sociálka se nemusí řídit žádnými důkazy, jí stačí cokoliv co jí o vás kdokoli nalže. Ani u soudu se bránit nemůžete, jelikož rodinné právo narozdíl od trestního práva se neřídí žádnými důkazy. V trestním řízení vás nikdo neodsoudí na základě pouhých doměnek a vymyšlených lží. V rodinném právo ano. Ale není přece nic snazšího než včlenit do práva rodinného paragraf o tom, že sociálka a opatrovník mají před soudem status svědka, tedy nikoli jen účastníka řízení. A už by museli oba soudu předložit pádné důkazy pod hrozbou trestního stíhání pro pomluvu a předložení falešných důkazů. Jak prosté. Ale z nějakých mě záhadných důvodů neproveditelné.

P. Hrušovský 6.1.2016 19:31

Juvenilní justice je lov na děti. Je to bezohledný byznys, kde komodita je živé dítě. Je snadné rozbít rodinu. Je snadné sebrat vám dítě. Ještě snadnější ale je - činnost úřadů pomocí zákona vymezit tak, aby k tomuto nemohlo docházet. Ale nic se neděje. Nikdo o tom nemluví. Veřejnoprávní média většinou mlčí. Ale o těch, co s láskou pečují o opuštěné děti, o tom řeč není. Je o hrubých a bezohledných lidech, kteří si z adopcí udělali byznys.

Jak může někdo doslova UKRÁST dítě fungující rodině a dokonce i cizích státních příslušníků? Barnevernet a jiné tyto "agentury" se chovají jako fašisti !!!! A co se za války dělalo s fašisty ?

P. Hrušovský 6.1.2016 19:28

Vážení, pozor, tohle je juvenilní justice, doslova lov na děti po celé Evropě, nejen v Norsku.

I v ČR v poslední době sílí tlak na častější svěřování dětí do pěstounské péče. Pokud si dobře vzpomínáte, byla ČR terčem velké kritiky z EU kvůli tomu, že příliš mnoho dětí končilo v ústavech. Nosnou myšlenkou bylo údajně to, že spousta dětí v těchto ústavech skončit nemusela, kdyby stát více podporoval rodinu jako takovou. Pamatujete?

Dnes je vše jinak. Naši zákonodárci si to přebrali tak, že nikoli mechanismus odebírání dětí z rodin je špatně, né že zákony jsou špatně, ale že jenom ústavy jsou špatně. Takže se nám zde vyrojily agentury pro školení "profesionálních pěstounů". Odebírání z naprosto idi*tských důvodů zůstalo a ještě bylo posíleno. Profesionální pěstounství je byznys. Profitují jednak školící agentury, jednak zprostředkovatelské agentury, jednak pěstouni samotní.

J. Kanioková 6.1.2016 17:47

Právě nad Branevernetem supervize neexistuje. Je to stát ve státě..

Je to bývalá neziskovka, která se s postupem času změnila na úřad povinně zřizovaný každou obcí, která outsourcuje spoustu své práce soukromým firmám. Bude to tu jako v Norsku? V Norsku není jeden Barnevern, ale 468 Barnevernu, které se významně liší kvalitou práce.

...........

Jen aby se ten šílený norský systém neprojevil i u nás. Protože leckteré dřívější výroky p. Marksové, natož (Le Fay) Elšíkové a podobných by tomu mohly nasvědčovat.. Jsme přikováni tzv. norskými fondy. Viz dávnější příloha Lidových novin, kde až na konci se dozvíte velmi malým písmenem, že se jedná o Komerční přílohu placenou velvyslanectvím norského království (sic!).

Tak jsem do té přílohy nahlédla, a z poslední strany (IV) se mi udělalo poněkud nevolno. Velká fotka norské velvyslankyně a nápis "Češi a Norové mají jednu věc společnou - často hájíme slabší". Co by tomu asi řekly ty tisíce dětí, odebraných rodičům v Norsku?"

Bude se nadále v ČR zavádět norský systém ve spo

J. Kanioková 6.1.2016 17:48

Bude se nadále v ČR zavádět norský systém ve spolupráci s norským ředitelstvím Barnevernu, BufDirem a čerpat na to peníze z Norských a EHP fondů, konkrétně 114 mil. Kč?

"Lahůdky"- Jednani komise - U komise se řešilo téměř jen jediné. Vztah kluků Michalákových k pěstounům. U těch žijí - odděleně - DVA roky. Dle komise je to doba, po které dítě nelze vrátit do jeho vlastní rodiny !!!

Všechny "výpovědi" dětí jsou zprostředkované přes jejich pěstouny! Děti nebyly vyslechnuty ani u soudu, ani s rodinou nespolupracovali psychologové. První výpovědi před psychologem jsou až z doby 4 měsíce po odebrání z rodiny.

Ve Strassburgu zasedal 3 členný senát ve skožení Norka, Azerbajdžánec a Rus, kteří případ odmítli s tím, že matka nevyčerpala všechny nápravné možnosti norského systému, který spočívá v tom, že se můžete odvolávat až do plnoletosti dítěte.

Marksová tvrdí, že Norsko je jednou ze zemí, se kterými ČR na tomto spolupracuje, ale o jaké další země jde, odmítá sdělit. A peníze se čerpají hlavně

J. Kanioková 6.1.2016 17:49

A peníze se čerpají hlavně z Norska. Jde o systém převádění větších pravomocí na lokální sociálky. Bude to tu jako v Norsku? V Norsku není jeden Barnevern, ale 468 Barnevernu, které se významně liší kvalitou práce.

Nehrozí, že to takto bude i u nás ???

J. Tobby 6.1.2016 17:36

A proč? Vždyť tu mnozí svého času psali jak je státní instituce vždy úžasně morální a že má vždy pravdu. :)

F. Lesniak 6.1.2016 16:34

Zajímaví, že presstituti nenapíší ani řádek o ozbrojené vzpouře farmářů v USA!!!

J. Řezák 6.1.2016 15:35

Barnevern je zločinecká organizace. Děti se dnes kradou jen v Severní Koreji. Pardon, a v NORSKU. Nepracoval tam také Brejvik?

L. Pelikán 6.1.2016 14:30

chce to pořádnou lískovku řezat,snad se potom ozve norská vláda

Premium

Velký test palubních kamer: některé umí i ochránit před nehodou

Velký test on-board kamer | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Porovnali jsme šestnáct oblíbených autokamer podle kvality záznamu, parametrů a funkcí, které nabízí. Cenové rozpětí...

Premium

Léčil jsem lidi homeopatií. Pak jsem zjistil, že funguje jinak, než mi říkali

Profesor Edzard Ernst, odborník na testování účinnosti alternativní medicíny,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Homeopatie je přes dvě stě let stará medicína. Znamená to, že patří do starého železa, nebo má stále co nabídnout?...

Premium

Do dvou let se ukáže neudržitelnost elektroaut, říká bývalý šéf Škoda Auto

Vratislav Kulhánek v lednu 2020 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vadili jsme hlavně značce Volkswagen, když jsme postavili Octavii proti Golfu, říká v rozhovoru pro LN Vratislav...