Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Haraším 21.9.2019 11:27

starší generace si jednoduše nepřizná, že jim je jedno, kde budou žít jejich děti...smutné. U nás navíc zcela nenávistné projevy k řešení klimatických problémů, protože nic takového jako globální oteplování neexistuje. říkal to pan Klaus a pan Hájek, tak je to pravda pravdoucí...a tak otevřeme nové uhelné doly, rozšíříme těžbu, pohřbíme další vesnice a města kvůli těžbě, ať si zemanovi kámoši vydělaj nějakou tu korunu a přispějí mu na provoz.

J. Moravec 22.9.2019 10:54

Co je proboha na těžbě uhlí tak hrozného? Po jádru je to jediný funkční zdroj energie. Jejich škodlivost je mnohem nižší než u solárů a větrníků.

P. Čech 21.9.2019 7:52

Docela by mne zajímalo, kolik z těch milionů stávkujících si uvědomuje, že téměř jediným důvodem zhoršování klimatu je geometrickou řadou zvyšující se počel lidských jedinců na planetě Zemi. Zdalipak ta Greta chce mít jen jedno dítě? Budou ti stávkující, zejména z rozvojových zemí ochotni mít jen jedno dítě? Jen to je totiž cesta k záchraně klimatu. Jediná cesta. Neustále se zvyšující počet lidí totiž sebou nese zvyšující se potřebu dýchatelného vzduchu, pitné vody, čistých moří a oceánů, čisté a odpady nezamořené přírody, ale i produkování vzduchu zamořeného zplodinami z aut, letadel a lodí, vody zamořené chemikáliemi všeho druhu, které se v přírodě samostatně nevyskytují. Lidských jedinců, kteří se chovají "přirozeně" - po mně potopa. Na tom neblahém stavu žádní stávkující nic nezmění, pokud nezmění sami sebe a lidi kolem sebe. Stávkování za něco či proti něčemu je obecně nesmysl a k ničemu smysluplnému nikdy nevede.

P. Veselý 21.9.2019 8:15

V poctu lidí máš asi pravdu ale obracíš se na úplně jinou stranu nez bys mel...

J. Sluka 21.9.2019 10:31

Ano, ale:

Kritizovat neomezené plození dětí je rasistické, protože bílí Evropané skoro neplodí. Problémem jsou barevní kteří plodí jako o život. Tudíž kritizovat plození nelze.

Trochu podobné je to s daněním uhlíkových paliv. Automobilová paliva potřebují obyčejní pracující lidé aby se dostali do práce, tak je více a více zdaňován.

Letadla lodě ale z pravidla provozují korporace, takže letecké a lodní palivo jsou od daně osvobozeny. Největší škůdci jsu osvobozeni.

Celá KLIMAPOLITIKA je divadlo pro prosťáčky !

R. Stary 20.9.2019 22:59

A Stromy sazet nebudou. To by se uspinili.

M. Šurgot 20.9.2019 20:09

V radiu jsem slysel aktivistku z Australie, ktera tvrdila, ze se musi mladi postarat o to, aby zemekoule, kterou znicili dnesni stari, prezila...

“Prusvih” v jejim mysleni ( a v mysleni Grety a dalsich zelenych fanatiku) je v tom, ze i dnesni ekologicka hnuti jsou postavena na praci tech “starych”, kteri si uz davno, vlastne predchozi generace, ktere uz z vetsiny neziji, uvedomili, ze ekologie je potrebna a musi se chranit priroda.

Jenze tehdy se to delalo v ramci ekonomickych moznosti a tak i “diky” tomuto uvazlivemu pristupu ma dnesni revoltujici mladez dostatek az prebytek prostredku k zivotu a muze si dovolit takto blaznit.

Dalsi “prusvih” v jejich mysleni je v tom, ze vyspely a prumyslovy Zapad, ktery zatim jako jedina cast civilizace opravdu dba na ekologii, je v ramci zemekoule v mensine. Zbyvajici vetsina sveta znecistuje bezohledne dal.

Grete a dalsim silencum se podari jedine. Zadusi prosperitu Zapadu a mozna za nekolik desetileti zpusobi zanik Zapadu, jak ho zname nyni a jak h

P. Haraším 20.9.2019 23:51

místo aby si starší generace po sobě uklidila a nechala pro své potomstvo lepší a zdravější svět, tak se bude mnohem raději rozčilovat, co si to ta mládež dovoluje a ať si žije na polopoušti nebo poušti, co jim tady zanecháme...však my už tu nebudem

J. Sluka 21.9.2019 10:36

Panikáři.

Lidstvo nebylo nikdy tak početné, zdravé a bohaté jako dnes.

Mladí mají prolém v tom, že nemají žádné starosti.

Největším nebepečím je klimatický alarmismus.

Pravda je, že některé věci se musí zastavit. Zejména neomezené množení a růst hmotné spotřeby.

Určitě není řešením energetická řepka.

K. Marek 22.9.2019 0:03

Váš oponent je právě z regionu, jehož obyvatelé nejvíc zničili životní prostředí, takže není tím pravým obhájcem ochrany životního prostředí

J. Sluka 20.9.2019 19:47

Zkreslená informace.

Nestávkují "lidé" ale pouze "někteří lidé".

Ještě přesněji "velká menšina lidí".

P. Dosoudil 20.9.2019 19:14

Ideální demonstrace toho, jak to aktivisté skutečně s planetou myslí by bylo, kdyby se nechali zapřáhnout do sedláckých vozů a ta rajčata;-D by k nám ze Španělska sofort přivezli.

D. Mateju 20.9.2019 18:26

Ze Kašperských Hor hlásím vše v pořádku - lidé tu mají mozek, takže nestávkují ani nedemonstrují.

R. Gramblička 20.9.2019 18:35

V Mostě taky klídek

V. Kowalsky 20.9.2019 18:36

Dočasně ... ;-)

Jsou zpitomělí, myslí že se s tím dá něco dělat - ale nedá. Bohužel.

V. Kowalsky 20.9.2019 18:22

Blbost světem vládne. I kdybychom se zítra ráno probudili do absolutně zelené Evropy, příštích 30 let se nic nestane, jen se to bude zhoršovat. Evropa má podíl na plynech cca. 9% , co USA, Čína, Rusko ? Až přistoupí velcí hráči je šance o něčem přemýšlet, do té doby je to prostě nesmysl, i s elektromobilitou. Evropa si doborovolně uřízne 4% HDP, neuvěřitelné.

P. Aron 20.9.2019 18:18

Doporučuji se podívat na graf teplot a pak se podívat na graf sluneční aktivity, jaká je tam krásná korelace. Ano otepluje se ale úplně stejný průběh má křivka sluneční aktivity.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Malá_doba_ledová

P. Pruner 20.9.2019 20:39

To byste ovšem požadoval, aby někteří začali používat ten krásný orgán zvaný mozek. Tuto postkapitalistickou společnost ovládá zelený fanatismus, který fakta nepotřebuje.

P. Aron 20.9.2019 18:11

Celé to připomíná čínskou kulturní revoluci. Tam tenkrát zdivočelá a zmanipulovaná mládež a studenti pronásledovali své profesory jako reakční živly.

P. Aron 20.9.2019 18:14

Jie Če-tchaji!“ Na podobné divadlo očividně nebyla zvyklá a hlasitá deklamace jen zvýrazňovala její roztřesený hlas. „Nečekal jsi, že proti tobě vystoupím? Že tě obviním? Ano, dlouho jsem byla slepá. Nechala jsem se oklamat tvým reakcionářským světonázorem a vědeckým přístupem! Avšak nyní jsem prozřela! S pomocí revoluční mládeže chci stát na straně revoluce, na straně lidu!“ Otočila se k davu. „Soudruzi, revoluční studenti, revoluční pedagogové a zaměstnanci školy, musíme jasně poukázat na reakční podstatu Einsteinovy relativity. Ta se nejzřetelněji odráží v jeho obecné teorii relativity, jejíž statický model vesmíru popírá dynamickou podstatu hmoty. Je antidialektická! Na vesmír pohlíží jako na omezenou entitu, což je nade vši pochybnost forma reakčního idealismu...“

Ukázka z knihy Problém tří těles. Jinak je to sci-fi ale začátek se odehrává v době Kulturní revoluce.

R. Vacek 20.9.2019 18:03

Stačí vypnout internet a protestující hned pocítí klimatickou úzkost. A po vypnutí mobilní sítě je ochromí environmentální šok.

K. Vojtíšek 20.9.2019 17:56

Správně, vyjděme všichni do ulic, vy z úřadů, škol, fabrik a z polí se splečným heslem: Poručíme větru, dešti... V jednotě je síla!

R. Benýšek 20.9.2019 17:26

Na tomhle je hezky vidět, jak v dávné minulosti mohlo vzniknout třeba takové křesťanství i v případě, že žádný biblický Ježíš nikdy nežil. Dlouho jsem si marně lámal hlavu, jak by se to mohlo stát, a poté, co jsem žádné přesvědčivé vysvětlení nenašel, jsem se nakonec přikláněl k existenci nějakého historického Ježíše (= existujícího i bez důkazů i z jiných zdojů nežli jen NZ). Ale nyní už si to představit umím, když mohu sledovat vznik nového náboženství v přímém přenosu. Hlásaného a přijímaného dalšími a dalšími lidmi bez jakýchkoli opěrných bodů ve fyzické realitě tak, že už začíná jít z toho strach, než že by to bylo pořád ještě spíš jen zábavné.

R. Vacek 20.9.2019 17:46

Možná se jedná jen o hnutí, které sbírá mladé komunisty. Lidé s komunistickým pohledem na svět se rodí stále, ale komunismus zkrachoval, tak se to zkouší znovu pod jiným názvem.

P. Aron 20.9.2019 18:10

Souhlasím ono je to propojené. To co jsme viděli v padesátých letech u nás byla také jen víra. Nebo čínská Kulturní revoluce, kterou mi to silně připomíná. Já jí pamatuji. Tedy naštěstí ne osobně.

J. Jirka 20.9.2019 17:53

Křesťan a žid diskutují o náboženských otázkách.

"Jednomu nerozumím," ptá se křesťan, "jste vzdělaný muž, a přesto věříte, že Židé přešli suchou nohou Rudé moře?"

"Máte pravdu, možná to bylo jinak," odpoví žid, "ale jak vy můžete věřit, že Ježíš vstal z mrtvých?"

"To je přece něco docela jiného, to se skutečně stalo!"

:-)

Svatý Augustin: Credo quia absurdum (věřím, protože je to absurdní)

P. Aron 20.9.2019 18:09

Souhlas, víra jak je vidět může mít různé podoby. Jinak je za tím též neomarxismus. Ten ovládl postupně velkou část médií a vysokých škol. A místa v politice zejména v EU. Tam se to jen hemží bývalými komunisty.

J. Vrabec 20.9.2019 17:17

Jsem hrdý na naše mladé lidi. Ti jasně vidí, že patříme na západ R^[>-]EU U těch zarytých musíme počkat na přírodu;-D

R. Vacek 20.9.2019 18:20

Povstala mládež nová, mládež Gottwaldova.:-)

A. Jaroš 20.9.2019 19:29

Jo taky si z vyprávění pamatuju akce z 50. tých let "Mládež vede fakultu", resp." Mládež vede Brno" a pod.


Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

Prostitutka láká zákazníky za výlohou vykřičeného domu v Dubí u Teplic (2005) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Prof. Vladimír Tesař, zakladatel a přednosta Kliniky nefrologie 1. Lékařské... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Zabít nudu, nastřelit se. Na drogách jsou i školáci z dobrých rodin

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ritalin, deset tablet. Kdo se přidá?“ ptá se čtrnáctiletý školák na sociální síti ostatních kamarádů. Netrvá to ani pět...