20. července 2019 14:43 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Ve Vatikánu se stále pátrá po zmizelé dívce, zkoumají se další ostatky

V rámci vyšetřování případu záhadného zmizení patnáctileté dívky před 36 lety... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V rámci vyšetřování případu záhadného zmizení patnáctileté dívky před 36 lety... | foto: Reuters

Vatikán V rámci vyšetřování případu záhadného zmizení patnáctileté dívky před 36 lety byly v sobotu zkoumány ostatky na německém hřbitově ve Vatikánu. Zatím ale nelze říci, kdy budou oznámeny výsledky, sdělily podle agentury DPA vatikánské úřady.

V přítomnosti forenzních odborníků byly otevřeny dvě schránky s kostmi v prostoru přiléhajícím k hrobkám dvou německých šlechtičen zesnulých v 19. století. V nich se minulý týden pátralo po ostatcích Emanuely Orlandiové, která za nejasných okolností zmizela v roce 1983. Obě hrobky ale byly úplně prázdné.

O něco později byly na hřbitově objeveny schránky s kostmi, v nichž by měly být uloženy ostatky duchovních a šlechticů z německy mluvících zemí a Flander, napsala DPA. Sobotní bádání má ukázat, zda obsahují ostatky obou šlechtičen, nebo i zmizelé dívky.

Vatikánský hřbitov, kde probíhá pátrání po ostatcích.

Vatikánský hřbitov, kde probíhá pátrání po ostatcích.

Na malém hřbitově ve Vatikánu specialisté za přítomnosti policie otevřeli dvě...

Na malém hřbitově ve Vatikánu specialisté za přítomnosti policie otevřeli dvě hrobky.

Rodina Orlandiové, která se v červnu 1983 nevrátila z hudební školy, stále doufá, že úřady objasní, co se s dívkou stalo. Naposledy byla viděna na autobusové zastávce v centru Říma. Jedna ze stop vyšetřování vede do Vatikánu, protože dívčin otec byl tehdy zaměstnancem Vatikánu. Není ale jasné, zda to se zmizením dívky souvisí.

Další z teorií tvrdí, že dívčino zmizení nemělo žádnou spojitost s Vatikánem a že motivem bylo znásilnění. Podle jedné z teorií dívku unesli, aby přiměli Itálii propustit tureckého teroristu Mehmeta Aliho Agcu, který v roce 1981 na vatikánském Svatopetrském náměstí postřelil tehdejšího papeže Jana Pavla II.

Na hřbitov ve Vatikánu přivedl experty anonymní dopis, který dostala rodina letos v březnu a na němž byl obrázek anděla z tohoto hřbitova. Rodina pak požádala vatikánské úřady o otevření hrobek.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
TECHNICKÝ ASISTENT

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 24 000 - 28 000 Kč