Úterý 3. října 2023, svátek má Bohumil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět

Zemřel slovenský herec Andrej Hryc, ve věku 71 let podlehl leukémii

Ve věku 71 let podlehl leukémii slovenský herec Andrej Hryc (na snímku z 3. července 2017). Informovala o tom slovenská média s odvoláním na Instagram Hrycovy dcery Wandy. foto: ČTK

Bratislava - Ve věku 71 let v neděli podlehl leukémii slovenský herec Andrej Hryc. Informovala o tom slovenská média s odvoláním na instagramový příspěvek jeho dcery Wandy Adamcik Hrycové. Podle serveru sme.sk mu lékaři diagnostikovali akutní leukémii loni na jaře.
  9:35

Zemřela herečka Hana Maciuchová, hvězda Krkonošských pohádek či Ulice. Ve věku 75 let podlehla dlouhé nemoci

Jako divadelní herec Hryc působil ve Státním divadle v Košicích či na Nové scéně v Bratislavě a hostoval i v jiných divadlech. Na kontě má více než 50 filmů, mimo jiné Pehavý Max a strašidlá, Kamarád do deště, Habermannův mlýn a Příběh kmotra. Čeští diváci jej znají také ze seriálu Ulice či snímku Černí baroni.

Slovenský herec Andrej Hryc s doprovodem přichází 7. března 2020 do pražského...
Pavel Landovský a Andrej Hryc na předávání cen Český lev.

Hryc vystupoval i ve Slovenském rozhlase, sám založil rádio Twist, vystupoval v muzikálech a byl považován za výraznou osobnost slovenského dabingu. 

Jako ředitel rádia Twist byl organizátorem mnoha veřejných aktivit ve prospěch dětských domů, dobročinných organizací, např. Červeného kříže, Ligy proti rakovině, nadace Úsmev ako dar, nadace Twist kontra AIDS. Jako honorární konzul Seychelské republiky ve Slovenské republice byl vedoucím jejího zastupitelského úřadu v Bratislavě.

Autor: