Pondělí 29. května 2023, svátek má Maxmilián, Maxim
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět

Jsou dalším rájem šovinistických prasat? Část anglických hasičů to popírá

ilustrační snímek foto: Reuters

Podle zprávy Královské inspekce policejních, požárních a záchranných služeb (HMICFRS) je mezi anglickými hasiči rozšířený sexismus, rasismus a homofobie. S podobnými zjištěními se nedávno potýkal také londýnský policejní sbor.
  20:31

Ve více než polovině hasičských a záchranných služeb v zemi se vyskytuje šikana, obtěžování a diskriminace, stojí ve vyšetřovací zprávě, která navíc kritizuje nedostatek férovosti a různorodosti a také neschopnost hlásit znepokojivé jevy a nevhodné chování.

V britských médiích v poslední době přibylo zpráv o misogynním a rasistickém chování. Jde přitom pravděpodobně jen o špičku ledovce, domnívá se i HMICFRS.

Oblíbené neoficiální účty služeben na sociálních sítích podle inspekce odbývají nepřátelské chování vůči ženám a homosexuálům i rasismus jako pouhé popichování. O ráj šovinistických prasat prý nejde.

Mnozí zaměstnanci nicméně vnímají hasičský sbor jako „pánský klub“ a ze strachu před důsledky své pochyby nehlásí, upozorňuje HMICFRS.

Šéf hasičských odborů FBU Matt Wrack ocenil, že vyšetřovací zpráva ukazuje rozměr problému. „Je zjevné, že neschopnost začít mluvit o diskriminaci a obtěžování ve službě vychází od vedení,“ řekl Wrack BBC.

Autoři: ,
Témata: rasismus, Matt Wrack

Voňavé a čisté oblečení? Vyzkoušejte dezinfekci od Sanytolu
Voňavé a čisté oblečení? Vyzkoušejte dezinfekci od Sanytolu

Sanytol je jedničkou u přípravků do kuchyně i koupelen, znáte ale dezinfekci na prádlo? Že ne? Zapojte se s námi do testování a vyzkoušejte novinku...