12. června 2013 11:30 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Velká voda a velká vodka. Němci si dělají legraci z Kalouskovy opilosti

Ministerstvo financí odpustí firmám a podnikatelům postiženým povodněmi daně  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ministerstvo financí odpustí firmám a podnikatelům postiženým povodněmi daně | foto: ČTK

BERLÍN Z opileckého vystoupení ministra financí Miroslava Kalouska si dělají legraci i němečtí novináři. Česko je prý země holdující alkoholu a politik prý během povodní často nemá jinou volbu, než přijmout stejný osud jako země: pořádně se nalít, píše konzervativní deník Frankfurter Algemeine Zeitung (FAZ).

"Tři noci jsem nespal, dal jsem si dva panáky a to mě úplně odrovnalo,"  připomíná fejeton Kalouskovo vystoupení v médiích z minulého týdne a dokresluje to informacemi o povodních, jež zasáhly i Kalouskův dům.

Ministrovo opilecké vystoupení:

"V zemi holdující pití, kde na začátku května prezident Miloš Zeman na slavnostním vyzvednutí královských klenotů z chrámu svatého Víta nemohl ani rovně stát a chodit, se i Kalouskova opilost setkala s laskavou odezvou," míní FAZ a poznamenává, že v jeho smutné situaci si měl přihnout možná více než dvakrát.

Nepatrný rozdíl
Rozdíl prý v Česku tkví v jednom nepatrném písmenku: a sice, když se ke slovu voda přidá "k" a z „velké vody“, tedy velké povodně, které momentálně zemi zasáhly, se stane "velká vodka", tedy vydatná porce lihoviny.

 "S ohledem na sílu přírody zbude i mocnému politikovi často jen jedno. Oddat se stejnému osudu jako zbytek země: pořádně se nalít, uzavírá Frankfurter Algemeine Zeitung.

jvJana Vrubelová

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!