25. května 2017 11:34 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Dozorci v USA zastavili konflikt s vězni ostrou střelbou. 15 zraněných

Kalifornská věznice Pelican Bay. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kalifornská věznice Pelican Bay. | foto: Reuters

NEW YORK Až střelba ostrými náboji zastavila konflikt v kalifornské věznici Pelican Bay, při němž trestanci ve středu napadli stráž zasahující obušky proti pěstnímu souboji dvou vězňů. Do nemocnice bylo převezeno osm vězeňských strážců a sedm vězňů, někteří z nich s vážnými střelnými zraněními.

Násilnosti v amerických věznicích nejsou ničím neobvyklým, nicméně použití ostré střelby je výjimečné. Dozorci v Pelican Bay museli podle agentury AP vypálit devatenáct ran, aby útoky trestanců odrazili. V ohrožení života není podle policie nikdo.

Vězení Pelican Bay patří v USA k nejpřísněji střeženým. V roce 2013 se zapojilo do hladovky, která se tehdy rozšířila prakticky do všech kalifornských nápravných zařízení. Vězňové hladověním protestovali proti častým internacím na samotkách. V Pelican Bay si trest v izolaci odpykává polovina z téměř 2000 vězňů, někteří strávili na samotkách i víc než deset let.

ČTK

Nevíte, co vařit? Inspirujte se
Nevíte, co vařit? Inspirujte se

Uvařte rodině něco dobrého.

Najdete na Lidovky.cz