Středa 6. července 2022, Den upálení mistra Jana Husa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Silný déšť a oblaka prachu. Bezpečnostní kamery zachytily pád mostu v Janově

Svět

  17:46aktualizováno  18:37
Janov - V pondělí zveřejnily úřady další video zachycující sekundy před pádem mostu v italském Janově. Na zveřejněných záběrech jsou vidět projíždějící auta, o několik vteřin později vše zahalí oblaka prachu a pilíře mostu se hroutí. Tragédie si vyžádala minulé úterý nejméně 43 životů.

Na záběrech je vidět, jak troskami probíhá bílá kočka. foto: Lidovky.cz

Na záběrech je vidět například muž, který projde místem, kam se jen o několik vteřin později zhroutí část mostu. Poslední auto, které pod jedním z pilířů projede, unikne sutinám jen o také jen o krátký moment. V závěru videa je vidět, jak po troskách mostu přechází bílé domácí zvíře.

Sedmnáct rodin obětí janovské tragédie bojkotuje sobotní státní pohřeb

Tragédie si dosud vyžádala 43 životů, v noci na sobotu vyprostili záchranáři poslední tři těla. V sutinách mohou být ještě další osoby, které nikdo nepohřešuje. Sedm techniků v únoru zjistilo, že koroze nosných lan most oslabila až o 20 procent, napsal v pondělí na svém webu italský týdeník L’Espresso.  Věděly o tom jak státní úřady, počínaje ministerstvem dopravy, tak provozovatel mostu, společnost Autostrade per l’Italie.

V sobotu v Itálii vláda vyhlásila státní smutek a také se konal státní pohřeb 19 obětí celého neštěstí. Další část pozůstalých státní pohřeb odmítla, podle některých z nich vinu za celé neštěstí nese právě stát.

Hasiči v Janově se stále nedostali ke všem zavaleným autům, která zůstala pod...
Obyvatelé z domů blízko zříceného mostu se museli na doporučení hasičů...

Hasiči v pondělí přerušili vynášení věcí z domů pod částečně zříceným dálničním mostem v Janově kvůli skřípavému zvuku vycházejícímu z východního pilíře. Zvuk se opakoval i dopoledne. Probíhá technická kontrola zbytku konstrukce. 

Příčina kolapsu celého mostu zatím není známa. Zodpovědnost za pád mostu by mělo určit vyšetřování, vláda už ale ostře kritizovala firmu, která dálnici spravuje. Prokuratura chce, aby se viník zodpovídal z vícenásobného usmrcení z nedbalosti, ze zavinění katastrofy a z ohrožení bezpečnosti dopravy.

Autoři: ,
Témata: Itálie, Janov, Itálie

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Mohlo by vás zajímat