Sobota 11. července 2020svátek má Olga 17 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

VIDEO: Do míchačky na beton se naskládalo 18 Indů. Chtěli tak odjet nejméně 700 km

Z míchačky nakonec vylezlo neuvěřitelných 18 lidí. Dle policie skupina... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Z míchačky nakonec vylezlo neuvěřitelných 18 lidí. Dle policie skupina... | foto: Screenshot: Reprofoto/Twitter: Asian News International

Nové Dillí/Praha Ačkoliv v Indii platí od 25. března omezení volného pohybu pro rekordní počet obyvatel, tisíce obyvatel se snaží rozmanitými způsoby dostat z měst do svých rodných oblastí, aby nemuseli bez práce strádat hlady. Policie nyní nachytala při nelegálním přesunu 18 cestujících, kteří se skrývali v zadní části míchačky na beton. Chtěli takto ujet minimálně 700 kilometrů, pravděpodobně ale mnohem více.

Policie ve státě Madhjapradéš - jedna z 29 spolkových zemí Indie - kontrolovala dopravu kvůli celonárodním omezením pohybu zavedeným vzhledem k pandemii koronaviru, uvádí web ndtv.com. Na stanoviště mezi sousedními městy Udždžain a Indaur přijela mimo jiné i míchačka na beton. Protože se řidič choval podezřele nervózně, rozhodla se kontrola důkladněji prozkoumat zadní část vozu: buben, v němž se běžně míchá cement s dalšími přísadami, aby vznikl beton pro stavební činnosti.

Celou situaci se podařilo zachytil na kameru. Když strážci zákona otevřeli víko míchačky, začali jeden po druhém vylézat ilegální pasažéři. „Kolik je uvnitř lidí? Kolik jich je ještě uvnitř?“ ptá se na záznamu jeden z policistů. Druhý z mužů zákona vylézajícím nařizuje, aby se řadili po straně silnice a udržovali správné rozestupy. „Spočítej je,“ nařizuje kolegovi.

Z míchačky nakonec vylezlo neuvěřitelných 18 lidí. Dle policie skupina cestovala ze státu Maháráštra, neupřesnila však přímo z jakého města. Snažili se dostat do Lakhnaú, hlavního města severní spolkové země Uttarpradéš, která je nejlidnatějším státem v celé Indii. I kdyby migranti vyrazili z pro ně zhruba nejvhodnějšího místa - města Nágpur - jde o více jak 700 kilometrů dlouhou cestu, která zabere přibližně 16 hodin jízdy. Kdyby však svou cestu zahájili v některé z metropolí na západě státu Maháráštra, kde leží například i velmi lidnatá Bombaj, trvala by jim přes 1300 km dlouhá cesta minimálně jeden den jízdy.

Policie celou situaci sepsala, vůz poslala na nejbližší stanici a cestovatele do karanténního centra, kde byli otestováni na nákazu nemocí covid-19. Místní úřady nyní zajišťují jejich odvoz do města Lakhnaú autobusem.

Omezení běžného života v indii

Exodus. Indičtí námezdní dělníci čekají na vládní autobusy, které by je měly z...
Indové se snaží natlačit do plného autobusu. Téměř všechny dopravní spoje byly...

Celonárodní omezení pohybu v Indii začalo 25. března. S útlumem ekonomické aktivity v metropolitních centrech byly desetitisíce lidí bez peněz a přístřešku ponecháni napospas hladu a nejistotě. Mnoho se jich tedy začalo vracet stovky kilometrů do svých rodných vesnic. Pokud nebyla jiná možnost, šli obyvatelé pěšky. Například oblast Barwani hlásí za posledních 12 dnů tři zesnulé na smrt z vyčerpání během cesty do státu Uttarpradéš, naposledy se jednalo o cyklistu ve středním věku.

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...