17. ledna 2019 10:38, aktualizováno  11:42 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

VIDEO: Exploze otřásla budovou lyonské univerzity. Výbuch plynových lahví zranil tři lidi

Výbuch na kampusu univerzity v Lyonu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Výbuch na kampusu univerzity v Lyonu. | foto: Twitter

LYON Masivní požár byl ohlášen ve čtvrtek ráno v jedné z budov Univerzity Lyon 1. Podle mluvčího univerzity se oheň rozšířil na „střešní terase budovy Mendel“, která je součástí univerzitní knihovny ve čtvrti Villeurbanne. Po výbuchu plynových lahví byli zraněni tři lidé. Budova v současnosti prochází rekonstrukcí.

Již byl vytyčen bezpečnostní okruh a na místě již jsou hasiči, záchranáři i policie. Okolní budovy již byly evakuovány. Podle bezpečnostních složek by nemělo hrozit nebezpečí chemického rázu. 

„Vše je pod kontrolou. Požár je zkrocen, ale zásah bezpečnostních složek bude pravděpodobně trvat celý den, aby se zajistilo, že se rozhoří jinde,“ uvedl mluvčí univerzity.

Exploze v budově knihovny v Lyonu.

Exploze v budově knihovny v Lyonu.

Jistá pracovnice univerzity agentuře AFP řekla, že kolem 09:00 SEČ uslyšela silný výbuch, který následovaly dvě menší rány. Videozáznam pořízený jedním ze svědků události ukazuje výbuch a šlehající plameny. Nad budovou stoupal černý dým.

Střecha se v současnosti opravuje. V budově nazvané Mendel se nacházejí kromě jiného chemické a biochemické laboratoře. Kvůli chemickým látkám v nich uložených ale nehrozilo žádné další nebezpečí, ujistila univerzita.

mhMartin Hampejs, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz