Úterý 4. října 2022, svátek má František
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Hladové opice kvůli koronaviru v Thajsku vtrhly do města, skupiny rabují i válčí mezi sebou

Covid 19

  12:15
Bangkok/Praha - Úbytek turistů kvůli šířící se nákaze Covid-19 dohnaly hladovějící opice v Thajsku, známé pro své drzé a leckdy i násilné chování vůči turistům, k akci. Vydaly se po stovkách do ulic, přičemž došlo i ke vzájemným střetům.

Válka opic v thajském turistickém letovisku Lopburi. foto: Youtube.com

K nájezdu agresivních opic došlo severně od Bangkoku ve městě Lopburi v centrální části Thajska. Turistická oblast utrpěla vyhlášením pandemie ekonomickou ránu. Hotely jsou prázdné, průvodci přišli o práci a na trzích je nezvykle ticho. Opice, které jsou zvyklé dostávat jídlo od turistů, tak nemají od koho žebrat a koho okrádat.

Skupinky agresivních zvířat čítají přibližně 500 jedinců a chovají se nevraživě vůči sobě. Podle místních svědectví ukradnou cokoliv, nejen jídlo. „Barevné ozdoby, čepice, sluneční brýle,“ řekl Vimuktipune Manada z Nadace Lopburi Monkey Foundation pro The Guardian. Dále tamní obyvatelé uvádějí, že takhle agresivně se ještě nechovaly a shodují se, že musí být opice velmi hladové.

Na videu natočeném ve středu je zachycený jeden z nájezdů drancujících opic. Dokresluje postapokaliptickou atmosféru vylidněných ulic. Stovky se potulují městem a hledají něco k potravě, když se jim povede najít kus banánu, strhne se o něj velká mela. Gangy se pustí do sebe.

Thajsko vinou řádění koronavirusu může přijít až o čtvrtinu turistů. Loni asijskou zemi navštívilo téměř 40 milionů lidí. Cestovní ruch je pro asijský stát stěžejním odvětvím a pro již oslabenou tamní ekonomiku je to další rána.

Autoři:

Puč v Kremlu? Vzpoura generálů? Už se řeší, kdo nahradí Putina

Premium Vzhledem k průběhu ruského vojenského dobrodružství na Ukrajině se začínají objevovat spekulace, že vláda Vladimira...

Bez jazyků i peněz. Čtyřicátnice svým cestováním „Za Kačku“ nakazila tisíce lidí

Premium Levně za posledních pár let navštívila čtyři světadíly, 45 zemí a 69 ostrovů. „Prachobyčejná“ Kateřina Ostrá z Blanska...

Tajemství ženského mokrého orgasmu odkryto. Pokus zjistil původ tekutiny

Premium Záhada to byla pro ženy, pro muže, pro vědecké kruhy. Squirting, ženský mokrý orgasmus, byl dlouho neznámou, včetně...

Mohlo by vás zajímat