16. března 2018 16:28 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

VIDEO: Lanovka v Gruzii se rozjela pozpátku a zrychlila. Lyžaře odhazovala do okolí

Nehoda lanovky v gruzínském středisku si vyžádala osm zraněných. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nehoda lanovky v gruzínském středisku si vyžádala osm zraněných. | foto: Lidovky.cz

GUDAURI (GRUZIE) V pátek došlo v jednom z největších lyžařských středisek na východu Gruzie k poruše sedačkové lanovky. Incident si vyžádal osm zraněných. Informovalo o tom gruzínské ministerstvo zdravotnictví a společnost provozující lanovku.

Video pořízené u  dolní stanice zachycuje náhlé zrychlení lanovky, následkem kterého začali lidé vypadávat ze sedaček.  První z nich zůstali ležet na sněhu, další cestující lanovka vymrštila daleko do vzduchu.

V okolí točny vznikl chaos, kterému se další lyžaři snažili vyhnout seskokem z lanovky dřív, než dorazili k dolní stanici. Tam se hromadily prázdné sedačky do té doby, než byl provoz přerušen.

Incident si vyžádal osm zraněných, mezi nimiž jsou i zahraniční turisté. Těhotná švédská lyžařka bylo převezena do nemocnice na pozorování, ukrajinský turista skončil se zlomenou rukou.

Okolnosti nehody se  nadále prošetřují.

am, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz