Středa 28. července 2021, svátek má Viktor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Netanjahuova žena pohrdla ukrajinským chlebem, po příletu ho odhodila na zem

Svět

  11:44
Kyjev - Manželka izraelského premiéra Benjamina Netanjahua Sara, která provází svého chotě při návštěvě v Kyjevě, při uvítání na letišti zahodila chléb se solí, nabídnutý ukrajinským děvčaty v krojích.

Manželka izraelského premiéra Benjamina Netanjahua Sara při uvítání na letišti zahodila chléb se solí. foto: Facebook Dmitri Doubov

„Netanjahu si z nabídnutého bochníku odlomil kousek chleba a snědl jej. Pak odlomil další kousek a podal jej ženě. Sara jej vzala do ruky, ale nesnědla ho, a pustila jej na zem. S úsměvem pak popošla a přijala kytici květů,“ napsal v pondělí list Ukrajinska pravda na svém webu a dodal, že chléb se solí se podle slovanských zvyklostí nabízí hostům při slavnostních příležitostech na znamenaní velké úcty.

Netanjahu v pondělí v ukrajinské metropoli jedná s prezidentem Volodymyrem Zelenským, po poledni mají společně předstoupit před novináře. Společně také uctí památku Židů zavražděných v září 1941 v rokli Babí Jar u Kyjeva nacistickým vyhlazovacím komandem.

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu
Prezident Zeman zahájil svou návštěvu v Izraeli, během níž se setká mimo jiné s...

Jde o první Netanjahuovu návštěvu Ukrajiny za 20 let, poznamenala agentura Interfax-Ukrajina.

Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?
LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Kam vyrazit tento týden? Navštivte třeba Archeopark Chotěbuz.