15. srpna 2019 7:42 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

VIDEO: Ve Filadelfii zadrželi muže, který postřelil šest policistů. Zabarikádoval se v domě

Policie obklíčila dům, ve kterém se skrýval muž, který postřelil šest policistů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policie obklíčila dům, ve kterém se skrýval muž, který postřelil šest policistů. | foto: ČTK

Filadelfie Policie v americké Filadelfii ve čtvrtek po několikahodinovém zásahu zadržela muže, který ve středu odpoledne místního času postřelil šest policistů. Informovala o tom agentura AP. Střelec byl zabarikádovaný v domě, odkud pálil po policistech, kteří za ním původně přijeli kvůli podezření z drogové trestné činnosti.

Když muž začal střílet, utíkali policisté dveřmi i okny, aby před palbou unikli. Občas vystřelil i v následujících hodinách a policisté střelbu opětovali. Dva policisté v domě uvázli, později je spolu se třemi dalšími lidmi vyvedli členové speciální zásahové jednotky.

Nikdo ze zraněných policistů není v ohrožení života a všichni byli propuštěni z nemocnice, uvedl Richard Ross z filadelfského bezpečnostního sboru. „To, že tu ve čtvrtek nemáme zabité policisty, se blíží zázraku,“ přiznal.

Na místo dorazily desítky, ne-li stovky strážců zákona, uvedla agentura AP. Uzavřena byla část kampusu nedaleké univerzity.

K místu, kde se střelec ukryl, se snažili dostat davy zvědavců a policie je odtamtud odesílala pryč.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
SAMOSTATNÝ TECHNICKÝ PRODEJCE

Advantage Consulting, s.r.o.
Královéhradecký kraj, Pardubický kraj

Najdete na Lidovky.cz