Úterý 21. ledna 2020svátek má Běla -4 °C mlha Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

VIDEO: Řidič vjel ve vysoké rychlosti do špatného pruhu. Náraz protijedoucího motorkáře katapultoval

Děsivá srážka osobního automobilu s motorkou | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Děsivá srážka osobního automobilu s motorkou | foto: Policie South Yorkshire/Youtube

LONDÝN Šokující video zveřejnila v pátek policie z oblasti South Yorkshire v Anglii. Je na něm z několika úhlů zachycena nehoda, při níž řidič osobního automobilu v přílišné rychlosti nezvládl mírnou zatáčku, vjel do opačného pruhu a narazil do motorkáře. Toho náraz vymrštil několik metrů do vzduchu, nehodu však zázrakem přežil.

Nejmenovaný řidič motorky značky Suzuki při pádu utrpěl zlomeniny páteře, hrudní kosti a zápěstí. Podle policistů však měl obrovské štěstí i kvůli tomu, že na sobě měl kvalitní ochranné vybavení. Video policie zveřejnila poté, co byl řidič osobního vozu Florian Pratt odsouzen k šestnácti měsícům pobytu ve vězení u Sheffieldského královského soudu. 

Pratt uznal, že nehodu, která se stala v dubnu, způsobil. Jel totiž ve svém Subaru po okresní silnici rychlostí zhruba 112 kilometrů v hodině (70 mil/h, nejvyšší povolená rychlost je 60 mil/h). Nezvládl pak mírnou levotočivou zatáčku a zároveň neviděl za horizont, zpoza něhož vyjížděla trojice motorkářů.

„Každý, kdo řídí jakékoliv výkonné sportovní vozidlo, by měl mít na paměti, čeho všeho je auto schopné a nepřeceňovat své schopnosti,“ řekl Prattovi podle serveru The Independent soudce David Dixon s tím, že nezvládnutá zatáčka byla stoprocentně jeho chyba.

Video policie zveřejnila i kvůli tomu, že chce zvýšit pojem o bezpečném oblečení pro motorkáře. „Často vídáme motorkáře v šortkách a teniskách, kteří mají pocit, že je to v pohodě, protože mají na hlavě helmu. Ale není. I když sami dáváte na silnicích pozor, neznamená to, že budou opatrní všichni,“ upozorňuje policista Phil Carson.

Premium

Proč vyhraje vodík. Vynálezce Tůma má o budoucnosti automobilů jasno

Popularizátor vědy, novinář a pedagog Jan Tůma vynalezl v 60. letech výukový... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Už před dvaceti lety se projel vodíkovým autem, kterým chtějí Japonci na letošní olympiádě v Tokiu propagovat...

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Marek Beneš z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

Přivřela oči a doufala v polibek. Manžel ji místo toho shodil ze srázu

Přivřela oči a doufala v polibek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ležela vedle něj a pravidelně oddychovala. Odtáhl se od ní, co mu jen postel dovolila, a otočil se zády. Musí to udělat...

TIP: Jak předejít úrazům u dětí? Naučte je nebezpečí předcházet
TIP: Jak předejít úrazům u dětí? Naučte je nebezpečí předcházet

Ročně je v České republice ošetřeno okolo 350 tisíc úrazů u dětí do 14 let. Mnohé z nich si do života odnášejí trvalé následky. Naučte své děti, jak nebezpečí předcházet.