3. července 2019 10:39 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

VIDEO: V západní Indii se protrhla přehrada. Voda smetla přes deset domů, zemřelo nejméně sedm lidí

Přehrada Tivare v okrese Ratnagiri se protrhla. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Přehrada Tivare v okrese Ratnagiri se protrhla. | foto: Twitter/TheNew2News

Bombaj Nejméně sedm lidí zemřelo a dalších 17 se pohřešuje po protržení přehrady v indickém svazovém státě Maháráštra, kde voda posléze zaplavila sedm vesnic. Informovala o tom ve středu indická média s odvoláním na místní úřady. V celém státě od pondělí zemřelo v důsledku monzunových dešťů nejméně 38 lidí, uvedla agentura AP.

Přehrada Tivare v okrese Ratnagiri se protrhla v úterý pozdě večer a voda smetla více než deset domů. Záchranné týmy dnes nalezly sedm těl a pátrají po pohřešovaných.

03.července 2019 v 07:41, příspěvek archivován: 03.července 2019 v 10:30

VIDEO: #WATCH: Tiware dam in Ratnagiri was breached earlier today. 6 bodies have been recovered till now. Rescue operations continue. 12 houses near the dam also washed away. #Maharashtra https://t.co/mkgLaruaau

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

#WATCH: Tiware dam in Ratnagiri was breached earlier today. 6 bodies have been recovered till now. Rescue operations continue. 12 houses near the dam also washed away. #Maharashtra https://t.co/mkgLaruaau

Monzunové deště si jen v metropoli svazovaného státu Bombaji vyžádaly podle dosavadních informací nejméně 27 mrtvých. Kvůli prudkým srážkám bylo nutné rušit letecká spojení, voda zaplavila silnice a železniční tratě. Nouzový režim služeb se začal vracet k normálu už v průběhu úterý.

Monzunová sezona v Indii zpravidla trvá od června do září. Silné srážky způsobují záplavy, sesuvy půdy a další škody. Mnohdy také narušují základy často nevalně postavených budov a zdí, které následně padají.

ČTK

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.