23. března 2018 17:37 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

VIDEO: ‚Žádný balíček kokainu.’ Premiér Pellegrini ukazuje, že měl v kapse párátko

Peter Pellegrini popřel, že mu z kapsy vypadly drogy. Prý se jednalo jen o... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Peter Pellegrini popřel, že mu z kapsy vypadly drogy. Prý se jednalo jen o... | foto: MOJEVIDEO.SK

BRATISLAVA/PRAHA Nový slovenský premiér Peter Pellegrini se vyjádřil k pondělnímu incidentu, kdy mu během tiskové konference vypadl z kapsy podezřelý bílý předmět. Média ihned začala spekulovat, že se jedná o drogy. Pellegrini kvůli celé události natočil speciální video, v němž názorně demonstroval, že mělo jít o zabalené párátko.

„Musím přiznat, že jsem ještě nikdy v životě žádný balíček kokainu neviděl. Vy jste ji viděli?“ ptá se ve videu diváků slovenský premiér poté, co vytáhne z kapsy saka hned několik párátek, které bývají běžně na stolech v restauracích.

O párátku již ve čtvrtek mluvil i mluvčí premiéra Martin Dorčák, který označil spekulace o drogách za nesmysl.

Předmět který na videu nápadně připomíná sáček s bílým práškem, premiérovi vypadl, když z náprsní kapsy vytahoval mobilní telefon. Vzápětí ho schoval do dlaně.

Pozoruhodně na celou událost však reagoval předseda koaliční strany Most-Híd Béla Bugár, který seděl na tiskové konferenci vedle premiéra.

AM, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz