23. března 2017 10:45 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

První video z Londýna v době útoku: žena se před přejetím zachránila skokem do Temže

Moment, kdy londýnský útočník projel po Westminsterském mostě. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Moment, kdy londýnský útočník projel po Westminsterském mostě. | foto: Twitter: @BBCBreaking

LONDÝN/PRAHA Na webu se objevilo první video, které zobrazuje moment středečního útoku v Londýně. Na záběrech bezpečnostní kamery, které zveřejnila britská stanice BBC, je vidět frekventovaný Westminsterský most ve chvíli, kdy po něm projel Hyundai útočníka a srazil desítky lidí.

Z videa BBC je patrné, že most je velmi frekventovaným místem jak pro automobilovou dopravu, tak pro procházející se turisty. Zničehonic se na něj přiřítí vozidlo, které jako neřízená střela najíždí na chodník, aby se vyhnulo patrovým autobusům jedoucích na obou stranách vozovky.

Po průjezdu vozidla inkriminovaným místem padá do vody tělo. Jde o ženu, kterou z řeky Temže o několik chvil později vytáhla říční policie. Doposud není známo, jestli záměrně skočila, nebo ji do řeky srazilo auto. Spadla však ve chvíli, kdy už auto minulo místo, na kterém stála.

„Zachránili jsme ji, ale s mnohočetnými zraněními. Potřebovala urgentní zdravotní pomoc. Po incidentu jsme uzavřeli řeku,“ uvedl mluvčí policie. Dodal také, že podle jeho vědomí byla žena jedinou osobou, která po šílené jízdě skončila ve vlnách Temže.

Středeční teroristický útok v Londýně si podle opravené bilance vyžádal vedle zabitého útočníka další tři mrtvé. Dnes to oznámil šéf protiteroristického oddělení metropolitní policie Mark Rowley. Dosud úřady oficiálně udávaly pět mrtvých včetně teroristy. Při útoku utrpělo zranění 40 lidí. V nemocnici je nyní 29 lidí, z nichž sedm je podle Rowleyho v kritickém stavu.

fasJakub Fajnor

Najdete na Lidovky.cz