Úterý 17. května 2022, svátek má Aneta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Obscénní nahrávky i urážky. Videosetkání LGBT studentů z prestižní britské univerzity napadli homofobní odpůrci

Svět

  5:00
Velká Británie - Studenty přicházející do prvního ročníku na univerzitu v britském městě Durham pobouřilo, když jejich videokonferenční setkání, určené pro osoby identifikující se jako LGBT, napadla skupina „útočníků“. Ty setkání narušili homofobními poznámkami či hlasitou hudbou. Univerzita již zahájila vyšetřování incidentu.

ilustrační snímek foto:  Michal Sváček, MAFRA

Německý senior si vynucoval dodržování rozestupů pepřovým sprejem. Schytali to cyklisté i skupina běžců

Covidová doba s sebou přináší mnohé těžkosti. Studenti nastupující do prvních ročníků jakýchkoliv vzdělávacích zařízení například čelí otázce, jak správně vstoupit do zajetých kolejí instituce a zvyknout si na organizační řád. S absencí fyzického kontaktu se nováčci mohou cítit zmatení a opuštění. Školy, které jsou nyní omezeny na distanční výuku, totiž samy zažívají bezprecedentní situaci. Různé studentské spolky se tak snaží alespoň propojit osoby na dálku skrze moderní technologie.

A přesně takové videosetkání LGBT spolku univerzity v Durhamu ve Spojeném království probíhající skrze aplikaci Zoom bylo narušeno více jak 15 útočníky, kteří dle pobouřených studentů křičeli homofobní urážky, pouštěli obscénní videa či přehrávali velmi hlasitou hudbu. Podobný útok se stal již v průběhu tohoto měsíce na jiné z univerzit. O události informovala britská média v čele se serverem BBC.

LGBT komunita

Průvod Prague Pride.
Pořadatelé letos museli pozměnit tradiční trasu průvodu kvůli opravám ve spodní...

S útočníky musel sdílet připojovací údaje setkání zřejmě někdo zevnitř skupiny. „Skutečnost, že se nejednalo pouze o individuální záležitost, ale mnohem více šlo o koordinovaný útok mnoha lidí, je připomínkou toho, jak běžně je naše komunita nevítaná,“ uvedl LGBT spolek, který zároveň varoval před toxickým prostředím na univerzitě.

Lesbické sdružení vydalo v Maďarsku knížku pohádek, vláda ji označila za ‚homosexuální propagandu‘

Nejde o jedinou ukázku netolerance v prostředí této prestižní severoanglické vysoké školy. Minulý měsíc Durhamská univerzita odsoudila „naprosto odporné“ komentáře studentů na sociálních sítích na konto spolužáků z chudších rodin, kteří pocházejí právě z industriálního severu Anglie, kde vzdělávací instituce sídlí. 

Dle britského deníku The Guardian lokální studenti zažívali posměch kvůli přízvuku jejich mluvy, byli obviňováni z krádeží či prospěchářství. Dále jim prý bylo sdělováno, že nikdy nezískají zaměstnání či že jejich přítomnost na škole je pouhým plýtváním důstojné šance. Šikana měla obsahovat i soutěžení o sex s „nejchudší dívkou“, kterou mezi studenty najdou.

Univerzita uvedla, že incident z platformy Zoom předá policii a dodala, že takové chování „nebude tolerováno“.

Autor:

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Češi řeší, čím topit. Proč bychom se neměli zbavovat plynového kotle?

Premium Plynu pro domácnosti by mělo být dosti při přerušení dodávek z Ruska. Nedostatkový plyn sice zdražuje, ale rychlý...

I vysokoškolák může být blbý, říká obávaný lovec z Novy Doktor Vševěd

Premium Na úspěchu televizní soutěže Na lovu má Jiří Martínek velký podíl. Diváci žasnou nad jeho znalostmi. On žasne taky –...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat