Středa 20. října 2021, svátek má Vendelín
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vietnam zakázal bohatým komunistům opulentní svatby

Svět

  8:52
HANOJ - Komunistická strana ve vietnamském hlavním městě Hanoji zakázala svým členům pořádat nákladné svatební hostiny. K tomuto kroku ji přiměly stížnosti veřejnosti, napsala agentura AFP.

Princezna Hajah Hafizah Sururul Bolkiahová měla šaty s křišťály a vyšívané zlatem foto: Reuters

Podle nových pravidel každá rodina může pozvat maximálně 300 hostů a celkový počet hostů na svatební hostině by neměl překročit 600. Coby prostory pro konání jsou od nynějška zapovězena taková luxusní místa, jako jsou například pětihvězdičkové hotely.

ČTĚTE TAKÉ:


"Existuje část populace, státních činitelů a stranických příslušníků, která pořádá nákladné, extravagantní, rozhazovačné svatby," uvádí prohlášení, které podepsal generální tajemník komunistické strany v Hanoji Pham Quang Nghi. Podobné akce podle něj vzbudily hněv veřejnosti.

Vietnamská komunistická vláda se v poslední době stala opakovaně terčem kritiky kvůli finančním skandálům a tento krok může být snahou další kritice zabránit. Mnozí ale pochybují, že se podobná omezující pravidla podaří prosadit.

Vietnam má asi 90 milionů obyvatel, z nichž je členy komunistické strany zhruba 3,8 milionu lidí. V Hanoji komunistická strana registruje 340 tisíc členů.

Autoři: ,

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Test sluchátek: Z šesti novinek nás nejvíce nadchly ty nejlevnější

Premium Test zcela bezdrátových sluchátek přinesl docela neobvyklé překvapení: úplně nejlevnější model v celkovém hodnocení...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Mohlo by vás zajímat