9. října 2012 8:52 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Vietnam zakázal bohatým komunistům opulentní svatby

Princezna Hajah Hafizah Sururul Bolkiahová měla šaty s křišťály a vyšívané zlatem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Princezna Hajah Hafizah Sururul Bolkiahová měla šaty s křišťály a vyšívané zlatem | foto: Reuters

HANOJ Komunistická strana ve vietnamském hlavním městě Hanoji zakázala svým členům pořádat nákladné svatební hostiny. K tomuto kroku ji přiměly stížnosti veřejnosti, napsala agentura AFP.

Podle nových pravidel každá rodina může pozvat maximálně 300 hostů a celkový počet hostů na svatební hostině by neměl překročit 600. Coby prostory pro konání jsou od nynějška zapovězena taková luxusní místa, jako jsou například pětihvězdičkové hotely.

ČTĚTE TAKÉ:


"Existuje část populace, státních činitelů a stranických příslušníků, která pořádá nákladné, extravagantní, rozhazovačné svatby," uvádí prohlášení, které podepsal generální tajemník komunistické strany v Hanoji Pham Quang Nghi. Podobné akce podle něj vzbudily hněv veřejnosti.

Vietnamská komunistická vláda se v poslední době stala opakovaně terčem kritiky kvůli finančním skandálům a tento krok může být snahou další kritice zabránit. Mnozí ale pochybují, že se podobná omezující pravidla podaří prosadit.

Vietnam má asi 90 milionů obyvatel, z nichž je členy komunistické strany zhruba 3,8 milionu lidí. V Hanoji komunistická strana registruje 340 tisíc členů.

Lidovky.cz, ČTK