Úterý 3. října 2023, svátek má Bohumil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vietnamská policie překazila obchod s použitými kondomy, zabavila přes 300 tisíc prezervativů vyvařených ve vodě

Svět

  16:23
Hanoj - Vietnamská policie ve čtvrtek překazila nelegální obchod s použitými kondomy. Uvádí to agentura Reuters s odvoláním na vietnamskou státní televizi VTV. Během operace policie zabavila zhruba 345 000 použitých kondomů, které chtěli překupníci prodat jako nové.
Kondom

Kondom foto: Shutterstock

Kondom jako návnada na ryby i balonek na dětskou oslavu. Vynalézaví Kubánci bojují s nedostatkem zboží

Policisté při razii ve skladu v jižní provincii Binh Duong zadrželi ženu, kterou z nezákonné recyklace obviňují. Podle policie žena použité kondomy nejdříve vyvařovala ve vodě a pak je balila do nového obalu. Na trhu byly kondomy prodávány jako nové a nepoužité.

Podle VTV není jasné, kolik použitých prezervativů se podařilo prodat. Není ani zcela zřejmé, jakým způsobem si žena zboží obstarávala. Podle policie uvedla, že jí použité kondomy přinášel neznámý muž.

Vietnamská vláda v posledních letech podporuje používání kondomů kvůli vyššímu výskytu viru HIV v této asijské zemi. Organizace spojených národů pro boj s AIDS (UNAIDS) uvádí, že ve Vietnamu vloni žilo zhruba 230 000 lidí s virem HIV. V loňském roce na nemoc AIDS zemřelo zhruba 5000 osob. Vietnam má 97 milionů obyvatel.

Autor: