Pondělí 20. září 2021, svátek má Oleg
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Virtuální filipínská holčička pomohla odhalit přes tisíc pedofilů

Svět

  10:29
HAAG - UVNITŘ VIDEO. Nizozemské skupině ochránců práv se podařilo identifikovat více než tisíc internetových pedofilů na celém světě. Použila k tomu počítačem generovanou "desetiletou filipínskou dívku" jménem Sweetie nabízející online sex, uvedla v úterý agentura AFP.

"Nevědí, že nejsem skutečná." Virtuální Sweetie pomohla odhalit přes tisíc pedofilů foto: YoutubeReprofoto

Totožnost více než tisíce dospělých, kteří o sex po síti se Sweetie projevili zájem, předala skupina Terre des Hommes Netherlands (THN) policii. "Byli připravení zaplatit Sweetie peníze za to, že se jim bude předvádět při různých sexuálních aktivitách před online kamerou," řekl novinářům šéf THN Albert Jaap van Santbrink.

ČTĚTE TAKÉ:

'Webkamerová sexuální dětská turistika'

Skupina chtěla tímto způsobem upozornit na opomíjenou, ale rychle se šířící formu zneužívání dětí, jejíž obětí jsou jen na Filipínách desítky tisíc nezletilých. Této praktice se říká "webkamerová sexuální dětská turistika". Podle THN největší problém představuje skutečnost, že policie nezačne jednat, dokud oběti zneužívání nenahlásí, což ovšem děti prakticky nikdy neudělají.

Proto THN vytvořila Sweetie a z jedné z budov v Amsterodamu ji vypustila na síť. Během deseti týdnů o Sweetie projevilo zájem více než 20 000 osob; zatímco si dotyční online povídali s "holčičkou", vědci o nich sbírali prostřednictvím sociálních médií informace. S jejich pomocí část potenciálních zákazníků identifikovali a zjištěné údaje předali policii.

THN se zároveň snaží prosadit, aby policisté na celém světě měli oprávnění aktivně hlídat internetové diskuzní skupiny, ve kterých ke zneužívání dětí dochází. "Ti, kdo zneužívají děti, mají pocit, že se na ně zákon nevztahuje. Internet je svobodný, ale zákony platí i na něm," prohlásil aktivista THN Hans Guyt.

Autoři: ,

Talent funguje, když se nastartuje v mozku. Odemkněte ho, radí Jan Mühlfeit

Premium Dvaadvacet let pracoval ve firmě Microsoft po boku Billa Gatese. V byznysu se dostal na vrchol, ale také zažil strmý...

„Očkovat sa nechcu, je v tom sajrajt.“ Reportáž z obce, kde odmítají vakcínu

Premium Vyškovec je obec, kde se nejméně lidí z celé země nechalo očkovat proti koronaviru – jen necelých sedmnáct procent. V...

Když dva jsou málo. 5 pravd o sexu ve třech, které vám zatím nikdo neřekl

Premium Sex ve třech. Někdy o něm snil kdekdo z nás. Pojďme ovšem pohlédnout pravdě do očí. Pokud do své ložnice přizvete další...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat