Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Svět

Běžkyně zabloudila v zooparku. Zaútočili na ni vlci, je ve vážném stavu

Vlk arktický foto: archiv Zoo Brno

Šestatřicetiletou ženu napadli v zooparku u Paříže tři vlci. Pokousali ji na krku, zádech a na noze. Žena, která si původně šla zaběhat, je nyní ve vážném stavu na jednotce intenzivní péče. Informoval o tom v neděli zpravodajský portál BBC News s odvoláním na francouzská média.
  8:27

Běžkyně, která bydlela v jedné z chatek v parku, podle médií zabloudila do hlavní safari zóny, kde se návštěvníci smějí pohybovat jen v autech. Tři arktičtí vlci, kteří na ni zaútočili, ji pokousali na krku, zádech a na noze a způsobilí jí vážná zranění.

„V tuto chvíli nevíme, jestli návštěvnice udělala chybu, nebo jestli byl problém ve značení,“ řekl listu Le Parisien nejmenovaný policejní zdroj. Incident nyní vyšetřuje policie.

Podle nejmenovaného zdroje se ale žena musela dostat přes bezpečnostní systémy, příkop a elektrický ohradník, který má držet zvířata uvnitř parku. Ženu nakonec před vlky zachránili hlídači parku, kteří slyšeli její křik. Následně ji sanitka převezla do nedaleké nemocnice.

Zoopark Thoiry, který se nachází asi 40 kilometrů západně od Paříže, patří podle BBC ve Francii k nejpopulárnějším. Chová kolem 800 zvířat, která se mohou volně pohybovat po výběhu, zatímco je návštěvníci pozorují z bezpečí automobilů.

Park také nabízí ubytování v blízkosti výběhů vlků a medvědů. Domky ve vlčí zóně slibují ticho, odpočinek a odpojení, jak uvádí reklama zoo. Nabízejí „jedinečný, velmi intimní zážitek s arktickými vlky, které budete moci vidět z obývacího pokoje“. Chatky jsou ale chráněny elektrickým oplocením a příkopy.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autoři: ,