Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Vnuk Kim Čong-ila začne studovat politologii ve Francii

Svět

  7:00
PAŘÍŽ - Osmnáctiletý vnuk bývalého severokorejského vůdce Kim Čong-ila a synovec nynějšího vůdce Kim Čong-una bude studovat politologii na univerzitě ve francouzském městě Le Havre. Oznámila to podle listu The Daily Telegraph mluvčí univerzity Caroline Allainová.

Kim Čong-il se synem Kim Čong-unem foto: Reuters

Kim Han-sol už studoval v Macau a v Bosně. Nyní má začít studium politických věd se zaměřením na euroasijská studia v Le Havru. Přednášky budou v angličtině a zaměřeny budou na vztahy mezi Evropou a Asií. Studenti se budou učit také francouzsky a musí si vybrat jeden asijský jazyk - čínštinu, korejštinu, hindštinu nebo indonéštinu.

Otec mladíka Kim Čong-nam je nejstarším synem Kim Čong-ila, který se ujal moci v roce 1994 a podobně jako zakladatel totalitární dynastie Kim Ir-sen řídil zemi až do své smrti v roce 2011.

Disneyland zničil rodinné vztahy

Rodina Kim Čong-nama žije převážně v čínském Macau. Otec rodiny se znelíbil Kim Čong-ilovi poté, co se v roce 2001 neúspěšně pokusil dostat se do Japonska a navštívit Disneyland.

Mladý Kim už studoval také na mezinárodní škole United World College (UWC) v hercegovském Mostaru.

V několika málo rozhovorech, které poskytl médiím, označil dědečka Kim Čong-ila i strýce Kim Čong-una za diktátory. Prohlásil také, že by se rád vrátil do vlasti, aby zlepšil životní podmínky svých krajanů. Kim Han-sol se narodil v roce 1995 v Pchjongjangu, ale v podstatě celé dětství strávil se svou rodinou v izolaci v Macau a v Číně.

Autoři: ,