Úterý 19. října 2021, svátek má Michaela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svědomí mám čisté, nic jsem neudělal, řekl otec a manžel zemřelých Češek

Svět

  21:15aktualizováno  7. srpna 9:15
HURGHADA - Petr Kramný, jehož manželka a dcera zemřely minulý týden během dovolené v egyptské Hurghadě, poprvé veřejně vystoupil. TV Nova řekl, že voda, kterou osudnou noc všichni pili, byla něčím naředěná. Znovu odmítl, že by měl na úmrtí podíl.

Hotel v Hurghadě, kde Češky zemřely foto: Facebook, Hotel Titanic Palace

Petr Kramný v televizi Nova zopakoval, že trojice měla silné zažívací potíže.Také uvedl, že voda, kterou osudnou noc pili, byla něčím naředěná, zřejmě colou. On sám se zbytku nápoje napil jen trochu a hned se podle svých slov pozvracel. 

"Jiná voda ale nebyla, tak jsem to vypil, ale okamžitě jsem to vyblil a šel jsem si lehnout znovu k dceři," uvedl. Tehdy poznal, že dcera je studená, měla prý fialové fleky. "Snažil jsem se ji oživovat a zároveň jsem kříčel na manželku, která ležela zády ke mě. V jednu chvíli jsem si všiml, že neměla kalhotky, což nedělala," řekl Kramný.Pak se pokusil podle svého líčení oživovat i manželku, která měla podle něj otevřené oči a také fialové skvrny. Následně vyběhl na chodbu a boucháním na dveře přivolal jednu ze sousedek.

ČTĚTE TAKÉ:

Muž odmítá spekulace, že by mohl mít na smrti manželky a dcery podíl. Už dříve uvedl, že jejich smrt odhalil ve chvíli, když se dotkl ledové ruky dítěte. Na Nově popisoval, že jim dával umělé dýchání a masáž srdce. "Mám svědomí čisté, já jsem nic neudělal, manželka s dcerou pro mě byly nade vše," prohlásil lámajícím se hlasem muž.

Díky cestovní kanceláři Blue Style, se kterou rodina do Egypta cestovala, nyní může dál v Hurghadě pobývat a být k dispozici egyptské policii. "Cítím se hrozně, jsem na dně svých sil," popsal otec rodiny svou nynější situaci.

Šlo o vraždu?

Obě Češky zemřely v hotelovém pokoji minulý týden v noci na úterý. Muž, který manželku a dceru nalezl mrtvé, prohlásil, že všichni tři trpěli střevními problémy. Nejdříve se spekulovalo o otravě z jídla, ředitel nemocnice v Hurghadě ale později Českému rozhlasu řekl, že na žaludky žen musel působit silný jed, který nejspíš požily v nápoji.

Lidové noviny s odkazem na zprostředkované vyjádření egyptské policie o víkendu napsaly, že ve vyšetřovacích verzích je "úplně nejvýše" vražda, ze které je podezřelý manžel zemřelé ženy.

Autoři: ,

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Mohlo by vás zajímat