Pondělí 25. října 2021, svátek má Beáta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vorarlbersko odřízla kalamita od zbytku země

Svět

  10:26
VÍDEŇ - Spolková země Vorarlbersko na západě Rakouska je kvůli sněhové kalamitě prakticky odříznuta od zbytku alpské republiky.

Kalamita v Rakousku foto: ČTK

Pro automobily je nepřístupný čtrnáctikilometrový Arlberský tunel spojující Tyrolsko a Vorarlbersko. V oblasti navíc platí čtvrtý, tedy druhý nejvyšší, stupeň lavinového nebezpečí.

Sněhová kalamita v západním Rakousku dosáhla během prosněžené noci nového vrcholu. Po uzávěrce arlberské rychlostní silnice S16 mezi obcemi Langen a Wald am Arlberg kvůli stromům na vozovce byl dnes ráno nepřístupný Arlberský tunel, který je nejdelší v Rakousku.

Arlberský tunel je nepřístupný.

Arlberský tunel je nepřístupný.

Vorarlbersko není z hlavních tahů z Tyrolska pod horským masivem Arlberg přístupné ani po silnici, ani po železnici. Rakouské dráhy (ÖBB) vyzvaly cestující, aby se nevydávali na cestu po železnici přes Arlberg.

Nadále jsou v oblasti od okolního světa odříznuty některé obce. Místní úřady uvažují o odstřelu lavin, aby následně mohly být místní silnice znovu otevřeny.

Ve Vorarlberku a také v sousedním Tyrolsku v noci na dnešek napadlo v různých místech 30 až 60 centimetrů nového sněhu. Na horách tu tak od minulého čtvrtka napadly dva až tři metry čerstvého sněhu.

V Tyrolsku je podobná situace jako ve Vorarlbersku. Také tam na mnoha místech platí čtvrtý stupeň lavinového nebezpečí a uzavřeny musely být některé místní silnice a železniční tratě, například mezi obcemi Wörgl a Saalfelden, nebo z Innsbrucku do obce Scharnitz u hranic s Německem.

Autoři: ,

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Grafton Recruitment Praha
Procesní kvalitář v automotive

Grafton Recruitment Praha
Plzeňský kraj
nabízený plat: 38 000 - 45 000 Kč

Mohlo by vás zajímat