Diskuse k článku

Vraťte se rychle domů. Trump pohrozil Kubě kvůli jejím vojákům ve Venezuele embargem

„Pokud kubánští vojáci a milicionáři okamžitě NEUKONČÍ vojenské a další operace, jejichž účelem je zabíjet a ničit ústavu Venezuely, bude na ostrov Kuba uvaleno plné a naprosté embargo společně s nejvyššími sankcemi,“ napsal Trump. „Doufejme, že všichni kubánští vojáci se rychle a spořádaně vrátí na svůj ostrov,“ dodal.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Min 1.5.2019 22:53

NO na Kubě jsem byl nedávno. Jako turista, ne svrhávat revoluci, jako ministr Philip. Mají nedostatek všeho možného. To ano. Od pádu SSSR nedostali žádný stroj potřebný k výrobě a pod. Ale už tam obchodují Číňané s autobusy a pod, všechny francouzské automobilky. A asi kde kdo, i malá nová Škodovka je k vidění. No, ostrovy Coco jsou suchou cestou spojeny a připraveny pro turisty. Na dovolennou ideální, levné a příjemné. Jo, mají bídu. Ne proto, že jsou snad komunisté či koho to v čele, to nakonec je v Číně také. Ale jistá obří velmoc na ně napařila totální embargo a že ho napaří i zemím, které by to jimi vyhlášené embargo porušili., No, svět se asi i mění a dnes už některé státy amíky přestavají poslouchat. A to je pro další existenci a život USA strašně nebezpečné. A co vy ? Budulínku všeznalý ? Pražák moudrý ? Či snad i studentík ?

P. Min 1.5.2019 22:42

Víte asi dobře, je vidět že jste znalec, kdo přes Trochého a dalších asi 30 ruskoamerických Židů v únoru 1917 do Ruska ten komunizmus nasadili. A asi i víte, že Stalin nepekl s komunistickou internacionálou. Co jako, či na co jako nadáváte ? Výstřek z Aurory, jak s ukazuje, byl signál proti těm trockistům, a boj proti nim je v Rusku veden dodnes. Měníte nicky často ?

J. Šejnoha 1.5.2019 17:29

Výzva vypadá jako vysoce morálně motivovaný apel.

Kdyby nebyla od vůdce země, která válčí střídavě v nejrůznějších zemích světa nejméně posledních 100 let.

Z hlediska US jedná Trump logicky. Kdo by nechtěl mít "svou vládu" v zemi s největšími zásobami ropy !?

M. Markman 1.5.2019 13:26

Komouši Go Home!

Co kde ve světě dokázali komouši ?

Od výstřelu z Aurory dodnes?kde tatopomatená ideologie něco opravdu dokazala? Všude kde se dostali k moci to podélali

J. Husařík 1.5.2019 12:35

Myslím si, že Trump jasně řekl, kde je ta červená linie, kdy ještě USA zasahovat nebudou. Proto ještě nebyl Guiado zatčený a nebo zabit, ale až se tak stane, může to být opravdu hodně rychlý konec nejen Madura, ale i komunistického režimu na Kubě. Zatím co se týče Kuby, Američani dodržují někdejší dohodu o raketách, ale pokud se Kuba bude angažovat vojensky ve Venezuele a postaví se otevřeně Američanům v pomoci Venezuelanům proti Madurově vojenské klice, tak ta dohoda může rychle padnout a pro Kubu to může znamenat konec hodně rychle komunistického režimu. Pokud by to Američani chtěli, tak za tři dny nebude Kubánská armáda existovat. Je naprostá iluze, myslet si, že by Kuba mohla odolávat. Američani je nechali na pokoji jenom proto, že mají dohodu o zákazu jaderných zbraní na Kubě, s čímž se spokojili a nechali ten režim dál žít. Jenže byli okradení američtí občané a proto ty sankce.

P. Harabaska 1.5.2019 12:34

Vraťte se rychle domů, kubánští vojáci, my vás nahradíme vojáky svými.

R. Hráček 1.5.2019 12:30

Hospodářskou situaci na Kubě nezhoršuje embargo, ale komunisti. Kubu by uživila turistika, je to prázdninový ráj, ráj rumu:-).

J. Husařík 1.5.2019 12:23

Možná dle soudruhů z ruska, ale fakt je ten, že tuto válku rusáci prohrají. A není to první a rozhodně ne poslední. Další budou pokračovat. Svět je už poučenější a nebude opakovat stejnou chybu, kdy umožnil SSSR, mít vliv na polovinu světa. Všichni dnes vědí, co to znamenalo, kolik prostředků a životů se muselo vynaložit, aby svět sovětského vlivu zase zbavili. Rusko je dnes opět zdroj virové nákazy a je potřebné jej izolovat. To se obvykle s takovou virovou nákazou dělá. A je patrné, že se tak již nějakou dobu děje. Když se podíváme, kam v posledních letech Putina pozvali, tak by jsme takových destinací ve svobodném světě mnoho nenalezli. A ve Venezuele, budou končit možná už letos.

R. Vacek 1.5.2019 12:21

A zítra se budou muset z Venezuely pakovat Íránští vojáci. A v pátek to budou ti severokorejští.

J. Husařík 1.5.2019 12:13

Nejen embargo, ale totální časově neomezenou blokádu a dovoz pouze potravin, léků a ukončení jakéhokoli vlivu ruska. Žádnou ropu, žádné suroviny, prostě nula a to, až do uspořádání řádných demokratických voleb, kdy se jich bude moci svobodně zúčastnit opozice. Nevím, proč se někdo s komunisty ještě baví. Nenapáchali už dost zla všude kde se zakořenili? Svůj úkol splnili, když zemi zbavili Fulgencio Batisti, pak měli uspořádat volby. To se ale nikdy nestalo a místo toho vznikl jenom další diktátorský režim.

M. Hájek 1.5.2019 12:00

Pro Kubu nic nového, žijí pod sankcemi už dekády.

J. Kolumberský 1.5.2019 9:29

A ještě tu O Plaváčkovi.

P. Kováč 1.5.2019 8:20

Drísty. Ako obvykle. Hlúpe, tupé drísty.

P. Kováč 1.5.2019 8:08

Včerajší pokus o puč dopadol krutým fiaskom. Teraz treba potrestať jeho iniciátorov. Nebude z Venezuely druhá Lýbia, Sýria, anu Ukrajina. Poľné súdy budú mať čo robiť. Guliek pre šmejdov bude dosť.

P. Kováč 1.5.2019 8:05

Vie tvoja matka čím sa živíš ?

P. Kováč 1.5.2019 8:04

Si si istý, kecálek ? Lebo po včerajšku to vyzerá tak, že na úteku je Guiado. Pripojí sa k tomu AŽ jednému generálovi, čo prešiel na jeho stranu v Kolumbii....ak to stihne....a nedostne - ako vlastizrada a pučista guľku do hlavy. Čo si aj vrchovato zaslúži. Svet sa už poučil. A druhé Lýbie, Sýrie a Ukrajiny sa konať nebudú.

D. Martin 1.5.2019 7:35

Tomu blábolení ani sám nevěříte že ne? Doufám že Kubánci mají silné svaly až budou zuřivě pádlovat na svůj ostrov svobody a bídy.

Maduro dostane co si zaslouží,pěkný provaz.Nějak se jim ten socialistický ráj rozpadá.

J. Moravec 1.5.2019 7:14

Maduro chtel dnes odletet na Kubu. Russaci mu to ale "rozmluvili". Russaci se boji. Janukovic je poucil. V kremlu budou velke slzy.

J. Moravec 1.5.2019 7:12

Milovany Donik vas zklamal? No to je nestesti kazde rusofilcky.

P. Kováč 1.5.2019 7:11

Takže okrem ruských specnazov sú tam i Kubánci ? To je dobré.....z americkej invázie nebude nič. A o domácich sráčov v službách CIA sa už postará venezuelská armáda.

M. Vaněk 1.5.2019 7:10

Je dobře, že americká světová agrese má zpruzenou Trumpovu tvář, lépe to vyjadřuje její podstatu. Obamovo lidskoprávní mlžení nevhodně zamlžovalo americké genocidy.

J. Moravec 1.5.2019 7:05

Pomocniky brutalniho madurova rezimu je nutne potrestat tvrde a nekompromisne. Zmrazit cestovani vsech turistu na Kubu. Zadne penize kubanskym agresorum.

P. Berg 1.5.2019 7:03

Trump to zna z mnoha zemi sveta: Ami go home!


Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Václav Klaus starší | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...