Sobota 13. srpna 2022, svátek má Alena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

'Všechny mi bezmezně věřily'

Svět

  7:30
IPSWICH/PRAHA - Krátce před svým zatčením poskytl Tom Stephens rozhovor zpravodaji bulvárního listu Sunday Mirror. Jsem nevinný, tvrdil v interview, jehož výňatky vám Lidovky přinášejí.

Tom Stephens. foto: AFP

Jak moc jste ty dívky znal?
S polovinou těch holek jsem se přátelil. Nejbližší mi byla Tania. Dá se říct, že byla víceméně mou přítelkyní. S Gemmou jsme si také byli blízcí a rovněž s dalšími. Řada z nich zůstala na ulici, takže bych na ně měl dávat pozor.

Myslíte, že by i na ně měl někdo dávat pozor? 
Kdyby Tania nebyla první (pohřešovanou, pozn. LN), dával bych na ni teď pozor. Mohl jsem pomoci i ostatním.

Začala se o vás zajímat policie. Neobáváte se, že můžete kvůli těm vraždám skončit za katrem?  
Mohou mě zatknout. Je to docela možné, dokonce pravděpodobné. Když někdo viděl v okolí auto podobné tomu mému, tak bych čekal, že mě policie zatkne a bude tvrdě vyslýchat.

Možná vás znovu vyslechnou, ale proč by vás zatýkali? Zatkli by vás jen tehdy, pokud by byli přesvědčeni o vaší vině... 
Měl jsem perfektní příležitost, děvčata mi tolik věřila. Kdybych jim zavázal oči, dovedl je ke kraji útesu a řekl jim, udělejte dva kroky, ale jestli uděláte tři, spadnete dolů - udělaly by dva kroky. Podle policejního profilu to vypadá na mě - běloch mezi 25 a 40, který zná okolí a pracuje v noci. Vím, že jsem nevinný, ale nemám pro některé časy alibi - vlastně si nejsem tak úplně jistý, že mám alibi pro kterékoliv z těch časových období.

Vypadáte jako elegantní muž s dobrým vzděláním. Jak jste se dostal do takové společnosti? 
Jsem smutný a osamělý. Když jsem za nimi šel poprvé, udělal jsem pár morálních kompromisů... Když si chcete začít něco s takovýma holkama, musíte se smířit s drogami. Pracují, aby měly na drogy, stejně jako dýchají, aby mohly žít.

Autoři:
Témata: Sunday Mirror

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

Mohlo by vás zajímat