4. srpna 2018 8:05, aktualizováno  11:44 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

‚Všichni lidé na palubě jsou mrtví.‘ Při nehodě vrtulníku na Sibiři zemřelo 18 lidí

Mi-8MTW-1. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mi-8MTW-1. | foto: Wikimedia/Roberta F.

MOSKVA V Krasnojarském kraji na Sibiři v sobotu v noci havaroval vrtulník, v němž se chystali na směnu zaměstnanci pracující na ropném poli Vankor. Při nehodě zemřelo 18 lidí. Informovala o tom ruská média. Helikoptéra Mi-8 ruské letecké společnosti Utair se při startu srazila s jiným vrtulníkem.

„Helikoptéra Mi-8, která vezla náklad a žádné cestující, úspěšně vzlétla. Po ní startovala druhá Mi-8, která vezla cestující,“ citovala agentura Reuters ruskou vládní agenturu pro letectví Rosaviacija. Vrtulník s cestujícími ale ze zatím dosud neznámých příčin narazil do druhého, spadl na zem a začal hořet. Vrtulník s nákladem bezpečně přistál.

Příčina nehoda není zatím jasná, podle agentury Rosaviacija byly povětrnostní podmínky pro start normální. K vyšetření nehody byla zřízena komise, která mimo jiné prozkoumá černé skříňky, jež budou zaslány do Moskvy, uvedla agentura TASS.

Obří sibiřské ropné pole Vankor se nachází v severní části západní Sibiře a je klíčovým zdrojem ropných dodávek na trhy v Asii a Tichomoří.

ČTK