Středa 30. listopadu 2022, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět

Východ Austrálie sužuje velké množství požárů, oheň už zničil desítky domů

Požár v Novém Jižním Walesu v Austrálii. foto: Reuters

Canberra - Desítky obytných domů a dalších budov už zničilo velké množství požárů, které sužují východ Austrálie. Mnoho lidí se kvůli tomu muselo uchýlit do nouzového ubytování, nikdo ale zatím naštěstí nepřišel o život, informovaly ve středu podle agentury DPA úřady a hasičský záchranný sbor.
  8:06

Ve východoaustralských státech Nový Jižní Wales a Queensland v současné době hoří více než 65 požárů, z nichž je mnoho stále mimo kontrolu. Boj s ohněm v této části země podle hasičů ztěžují vysoké teploty, nízká vlhkost a silný vítr.

„Naštěstí nejsou hlášeny žádné oběti na lidských životech,“ sdělil předseda vlády Scott Morrison. Nicméně zároveň upozornil, že nadále hrozí vážné nebezpečí.

Hasiš poblíž místa Burbys Flat. 44 domů sežehl požár, ve který se v Novém...
Hasiči bojují s ohněm v Novém Jižním Walesu v Austrálii.

Jen v oblasti kolem města Rappville, ležícího asi 180 kilometrů východně od queenslandské metropole Brisbane, plameny zcela pohltily na tři desítky domů.

Dalších 44 domů sežehl požár, ve který se v Novém Jižním Walesu spojily dva menší požáry v místech Drake a Busbys Flat. V této oblasti už oheň sežehl kolem 90 000 hektarů buše.

Prodej rodinného domu v Horním Studenci
Prodej rodinného domu v Horním Studenci

Ždírec nad Doubravou - Horní Studenec, okres Havlíčkův Brod
2 499 000 Kč

Mohlo by vás zajímat